‘Lucid Motors zou overname door Ford willen’
Niet alleen de Lucid Motors Air heeft er flink de vaart in, ook de fabrikant zelf gaat hard. Hard door het geld heen, bedoelen we dan, want Lucid Motors heeft zoveel kapitaal nodig dat het merk Ford zou hebben benaderd voor een overname.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F12%2Flucid-motors-air-10000.jpg)
Volgens Automotive News heeft Lucid Motors de Amerikaanse bank Morgan Stanley ingehuurd om meer kapitaal te vinden. Dat heeft de fabrikant nodig om de Air verder te ontwikkelen en een fabriek voor dat elektrische model neer te zetten. Lucid Motors zou daarbij ook Ford hebben benaderd over een mogelijke overname. Ford is naar verluidt niet geïnteresseerd.
LEES OOK: PROTOTYPE LUCID MOTORS AIR HAALT TOP VAN 378 KM/H
Lucid Motors is in 2007 opgericht. In eerste instantie bouwde het bedrijf batterijen voor elektrische bussen in China. Daarna startte Lucid Motors de productie van de Air. Die elektrische Tesla Model S-concurrent zou in 2018 in productie moeten gaan, maar dat gaat waarschijnlijk niet gebeuren. Lucid Motors heeft zo’n 700 miljoen dollar (ruim 600 miljoen euro) nodig om een fabriek te bouwen. En nog meer om de Air uit te ontwikkelen.
Lees ook:
- Deze occasion is best wel nieuw en rijdt heerlijk, maar is hij ook beter dan de goudstandaard van zijn segment?
- Grootste verlies sinds 2008! Bij dit automerk gaat op het moment weinig goed
- Dit is de populairste caravantrekker van 2025, maar wij weten een betaalbaarder alternatief
- Geely gaat auto’s bouwen in Europese Ford-fabrieken, maar de samenwerking houdt meer in
Ook interessant
-
Nederlandse overheid haalt bijna 923 miljoen euro aan boetes binnen: deze bekeuring leverde het meeste op
-
Nieuwe Porsche voor minder dan 20.000 euro: smaakgevoelige elektrische auto duikt op in Italië
-
32 procent meer bestuurders gepakt voor rijden onder invloed van drugs en medicijnen
-
Krankzinnige Mercedes lijkt een ChatGPT-creatie, maar deze 800 pk-sterke klassieker rijdt echt rond
-
Worden occasions in 2026 goedkoper? Dit laat de prijsindex zien
-
Hyundai heeft bedenkingen bij waterstof: “Heeft het potentie in de nabije toekomst? Niet echt”
-
Opnieuw moeten 225.000 Stellantis-rijders auto laten staan wegens gevaarlijke fout
-
Twee ufo’s en een raket: dit museum verkoopt een aantal bizarre klassieke auto’s
-
Onbekendheid grootste uitdaging voor Genesis: “Misschien denken mensen dat we Chinees zijn”
-
“Touchscreens horen niet in auto’s!” Zegt de man die touchscreens populair maakte
-
Grootste verlies sinds 2008! Bij dit automerk gaat op het moment weinig goed
-
Dronken man stapt na 8 glazen alcohol op passagiersstoel en laat auto zelf naar huis rijden