Lexus doopt eerste volledig elektrische model RZ
De eerste, specifiek als elektromodel ontwikkelde Lexus krijgt de naam RZ. Dat heeft de autobouwer bekendgemaakt tijdens een grootste presentatie in Brussel, waar het zijn toekomstplannen voor elektromodellen ontvouwde. De Lexus RZ, oftewel ‘Recreational Zero’, wordt halverwege 2022 voorgesteld.
De aanduiding Lexus RZ werd al in de zomer van 2020 in de Verenigde Staten, Australië en Europa gedeponeerd en de fabrikant registreerde de aanduiding half oktober in verschillende Aziatische merken. Daarmee geeft het merk aan dat de RZ een wereldspeler wordt en in tal van markten leverbaar wordt. De fabrikant liet overigens ook de aanduiding Lexus RZ 450e vastleggen. De E is de naam staat voor Electric, maar dat is overdreven aangezien de RZ reeds voor elektromodel staat. De crossover – vandaar de R in de naamgeving – stoot geen CO2 uit. Vandaar de Z van Zero in de aanduiding.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F03%2FMar30_LEX-LFZ-CY21-0017_1x1.jpg)
Alleen elektrisch
De RZ is specifiek als elektromodel ontwikkeld. Hij staat op Toyota’s e-TNGA-platform, dat Lexus voor louter elektrisch aangedreven modellen gebruikt. De gehele architectuur is rondom de elektrische aandrijflijn ontwikkeld. Het accupakket bevindt zich tussen de wielen en maakt deel uit van de structuur van het koetswerk. De elektromotor heeft een plekje aan de voorzijde gekregen, terwijl een tweede krachtbron achterin wordt geplaatst. De fonkelnieuw ontwikkelde aandrijflijn en platform worden voor de RZ verpakt in een crossover-koetswerk, dat grote gelijkenissen vertoont met de koetswerkvorm van de Toyota bZ4x.
LF-Z Electrified
De Japanners presenteerden overigens al eerder een studiemodel, zoals hier afgebeeld. Daarmee liet het merk zien hoe de toekomstige elektro-auto er uit komt te zien. Het studiemodel van de crossover was 4,88 meter lang en kwam in de breedte tot liefst 1,96 meter. De hoogte bedroeg 1,60 meter. De maatvoering wijkt sterk af van die van de Toyota bZ4X. Overigens luisterde het conceptmodel naar de naam LF-Z Electrified. LF staat traditioneel bij het merk voor Lexus Future. De erachter geplakte Z gaf dus al aan met welke naam de wereld rekening moest houden.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F04%2FDe-Lexus-UX-300e-Electric-gebouwd-volgens-Lexus-DNA-2.jpg)
Lexus UX300e
Voor Lexus is de RZ de tweede elektro-auto binnen het programma. Het merk levert al de UX300e, maar dat model deelt zijn technische basis met de benzineversies van de compacte crossover. De RZ is louter voor elektro-aandrijving ontwikkeld.
Lees ook:
- Test op de rollenbank gaat helemaal fout: "Ik zou niet voor de schade betalen"
- Consumentenbond test betrouwbaarheid: Japanse automerken scoren het best, maar ook deze nieuwkomer breekt door
- Is deze occasion echt de allerslechtste auto ooit of kun je door zijn imago juist goede deals vinden?
- Japanse M3-killer voor geld van Picanto: prachtige sedan is Marktplaats-parel – met kleine adder onder het gras
Ook interessant
-
Dit is de reden dat je afgedankte windmolens langs de snelweg ziet liggen en de overheid daar blij mee is
-
Verkoopcijfers 2026: je raadt nooit wat in januari het populairste model was!
-
Hoe lang mag je doorrijden zonder apk en ben je nog verzekerd? “Kan je duur komen te staan”
-
Ed (61) heeft unieke Volkswagen met roestplekjes: “Mensen vinden het niet leuk zoals mijn auto eruitziet”
-
Waarom de nieuwe Mercedes CLE Mythos meer dan tien keer zo veel kost als een gewone CLE
-
Mercedes stopt met huidige C 63 AMG, zijn opvolger krijgt meer cilinders
-
Er was slechts één manier om aan deze Mercedes-AMG GT Black Series te komen | Sjoerds Weetjes 490
-
10 jaar geleden werd het alcoholslot verboden, nieuw onderzoek laat zien hoe dom dat is
-
Kia maakt van de PV5 ineens een pick-up, komt hij ook naar Nederland?
-
Techneuten vinden oplossing accuprobleem elektrische auto’s: “Batterij gaat 1,8 miljoen kilometer mee”
-
Nederlandse politie deelt beelden van krankzinnige achtervolging Peugeot 206 door woonwijk
-
Is wachten met ritsen tot einde invoegstrook correct of asociaal?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FSjoerd-van-Bilsen.jpg)