Stijn Kuster
Stijn Kuster Nieuws vandaag
Leestijd: 1 minuut

In Japan kun je voor 3.200 euro per jaar een supercar rijden

Een Japanse dienst maakt het mogelijk om relatief goedkoop een supercar te rijden. Voor zo’n 3.200 euro per jaar kun je er al gebruik van maken.

Ferrari’s, Lamborghini’s en McLarens: wie wil er nou geen supercar? Hoewel velen ervan dromen, leert de praktijk dat zulke auto’s vaak meer in de garage staan dan dat ze worden gereden. Iedere kilometer kost immers geld aan afschrijving en je moet ook maar tijd hebben om veel met je bolide op pad te gaan.

Supercar rijden voor 3.200 euro per jaar

Een Japans bedrijf genaamd Rendez-Vous heeft daar een oplossing voor bedacht. Met een groep van vijf personen deel je een supercar. Wegenbelasting, parkeren, onderhoud en verzekering zijn geregeld. Met z’n vijven betaal je alleen voor de verwachte afschrijving. Daarvoor mag je de auto 50 dagen per jaar gebruiken.

Co-ouderschap voor auto’s: in Japan kun je nu spotgoedkoop een supercar rijden
(Afbeelding: Getty)

Je wordt natuurlijk op papier niet echt eigenaar van de supercar. Dat heeft zowel voor- als nadelen. Momenteel kent het bedrijf een wachtlijst van 3.500 mensen. Heel snel wordt het wagenpark dan ook niet aangevuld, want Rendez-Vous maakt alleen gebruik van tweedehands auto’s.

Deze succesvolle Chinese autofabrikant verliest toch bijna 5.000 euro per auto

De dienst is vooral populair onder jonge autoliefhebbers die geen geld hebben om zelf een Ferrari of Lamborghini te kopen. Overigens is het nog steeds geen goedkoop autorijden. Gemiddeld rekent het bedrijf tussen de 3 en 5 miljoen yen per jaar, omgerekend zo’n 16.000 tot 27.000 euro. Per persoon betekent dat 3.200 tot 5.400 euro per jaar.

Dat is veel goedkoper dan 50 dagen een supercar huren en al helemaal goedkoper dan er zelf een bezitten. Aan de andere kant moet het voor het bedrijf ook prima te doen zijn om met 16.000 tot 27.000 euro per jaar de kosten te dekken.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Het interessantste autonieuws rechtstreeks in je inbox

Meld je aan voor de Autovisie nieuwsbrief, dan praten wij je ieder weekend bij over het interessantste autonieuws.