Deze hypercar kan je binnenkort in Nederland zien rijden!
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F12%2FRimacNevera_412kph_EV_world_record_WEBRES_191.jpg)
Extreme hypercars zijn door hun prijs slechts voor een klein deel van de wereldbevolking weggelegd. Ook Nederlandse miljonairs kunnen binnenkort een Rimac Nevera bestellen!
De Kroaat Mate Rimac zette in 2009 een eigen automerk op, uitsluitend gericht op elektrische auto’s. Na vijf jaar, 18 prototypes, 45 crashtests en 1,6 miljoen uur aan werk was het dan eindelijk zover: de productieversie van de Rimac Nevera.
Rimac Nevera
Die extreme hypercar is nu ook te koop in Nederland. Pon Luxury & Performance Cars is importeur van de Rimac Nevera en biedt daarmee een bijzonder merk en model aan.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F12%2FRimacNevera_412kph_EV_world_record_WEBRES_31.jpg)
Rimac heeft de Nevera in geheel eigen beheer ontwikkeld en de meeste componenten zelf vervaardigd. Zo komen het accupakket, de inverter, de control systems en het infotainmentsysteem, de transmissie en de motor uit eigen fabriek.
Rimax Nevera is een echte hypercar
En het is niet zomaar een aandrijflijn die Rimac voor de Nevera heeft ontwikkeld. De vier elektromotoren, waarover de hypercar beschikt, leveren samen 1.914 pk en 2.340 Nm aan koppel. Van 0 naar 100 kilometer per uur sprint het model in minder dan twee tellen, van 0 naar 160 kilometer per uur gaat-ie in 4,3 seconden en de topsnelheid ligt op 412 kilometer per uur.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F12%2FRimacNevera_412kph_EV_world_record_WEBRES_16.jpeg)
Doe je iets rustiger aan, dan kan je volgens de fabrikant zo’n 490 kilometer ver komen met het 120 kWh accupakket. Bijzonder is de plek waar dit accupakket ligt. Veelal liggen de batterijen van elektrische auto’s in de bodem. Rimac kiest ervoor om de accu’s van de Nevera in een T-vorm tussen en achter de twee voorstoelen van de hypercar te leggen.
Wanneer in Nederland?
In totaal worden er 150 exemplaren van de hypercar gebouwd, ieder met een prijskaartje van 2 miljoen euro. De Nevera kan je in het tweede kwartaal van 2023 op de Nederlandse weg zien rijden!
Lees ook:
Ook interessant
-
Waarom lacht Elon Musk om de bizarre 0-100-sprint van de Rimac Nevera?
-
Dit zijn de 5 snelste auto’s ter wereld
-
Eerste Afghaanse auto is een brute hypercar! Althans …
-
Dit is de bizarre auto van voormalig Formule 1-kampioen Nico Rosberg
-
Barbecueën? Deze 3 BBQ’s zijn perfect voor de autoliefhebber
-
Ook Fiat gaat strijd aan met Biro: dit is de Topolino
-
Volvo teased EX30: een nieuw succesmodel?
-
Duik in de prijslijst: de vernieuwde Porsche Cayenne met méér cilinders
-
Waarom benzine een stuk duurder wordt
-
Is dit de krachtigste driecilinder ooit?
-
De Kia EV9 is een van de grootste elektrische auto’s!
-
Waarom iemand een miljoen neertelt voor deze beruchte Dodge Challenger R/T