Herkende jij direct de Kia Optima Sportswagon?
Normaliter zie je een auto van voren, achteren of opzij. Maar herken je het model ook als je hem van bovenaf ziet? In de Autovisie Magazine 4 plaatsten we onderstaande foto. Had jij hem direct herkend?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FDJI_0003-e1518076979219.jpg)
De auto op de foto in AV4 is de Kia Optima SW. Weet u dat de SW-variant exclusief voor Amerika is ontwikkeld? Hij stond ook van de vorige generatie gepland, maar sneuvelde toen omdat Kia geen productiecapaciteit had om hem te bouwen. Door de opening van een nieuwe faciliteit konden de Koreanen met enkele modellen schuiven, zodat er productieruimte ontstond voor de stationwagonvariant. In Nederland is ongeveer 80% van de Op[tima-verkoop een SW.
In Autovisie 5 staat een nieuwe opgave.
Lees ook:
- Haal de pinpas maar tevoorschijn, want deze compacte elektrische Kia ga jij kopen
- Van deze occasion is het aanbod heel breed, waardoor jij goedkoop een mooie vierwielaandrijver kunt rijden
- Autoverkopen 2025: dit merk domineert alles en iedereen, maar wordt op één punt nét verslagen
- Zes maanden in de Kia EV3: zo weinig valt er aan te merken op het elektrische succesnummer
Ook interessant
-
Ook België wil tolvignet invoeren: 125 euro om over de wegen te rijden
-
Gruwelijk lelijke roze kentekens sinds 2026 in Frankrijk, maar waarom?
-
Neemt Porsche afscheid van geliefde PDK? Tekeningen tonen opvallende viertraps versnellingsbak
-
Grote plug-in hybride-SUV nu voor minder dan 30.000 euro in Nederland: dit krijg je voor het geld
-
Deze unieke Bugatti lijkt 25 jaar oud, maar is gloednieuw en kost 20 miljoen euro
-
Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
-
Meer dan 900 mensen per dag hebben dit probleem met hun auto, wat deze gadget van 35 euro voorgoed oplost
-
Nog een nieuwe trajectcontrole: hier op de A7 moet je goed op je snelheid letten
-
Doorrijtaks: rij je door dit land naar de wintersport, dan kun je in de toekomst een flinke boete krijgen
-
Nederlandse politie laat ineens ruige 4×4’s zien: busjes met 3,0-litermotor zijn redder in nood
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Lucid Gravity in Nederland
-
Nieuwe remlichten in 2026 verplicht: waarom je wél moet schrikken als je dit ziet
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FSjoerd-van-Bilsen.jpg)