Onder de hamer: Jaguar C-Type blijkt goud waard
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2Fjaguar-c-type-bought-for-900-is-estimated-at-around-58-million_11.jpg)
Bepaalde klassiekers die nu voor miljoenen geveild worden, waren niet altijd zoveel geld waard. Dat is ook het verhaal van deze volbloed raceauto van Jaguar: een zeldzame C-Type uit de jaren vijftig.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2Fjaguar-c-type-bought-for-900-is-estimated-at-around-58-million_10.jpg)
Le Mans
Er zijn slechts 45 exemplaren van de Jaguar C-Type gebouwd, waarvan nu slechts nog een handvol over is. Acht stuks deden mee aan de 24 Uur van Le Mans; in 1951 en 1953 wist het Britse merk met dit model te winnen. Onder meer Stirling Moss zat achter het stuur van deze Jaguar.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2Fjaguar-c-type-bought-for-900-is-estimated-at-around-58-million_12.jpg)
In de jaren zestig was er echter aanzienlijk minder interesse in gepensioneerde raceauto’s dan nu. Zo kon het gebeuren dat deze C-Type, voorzien van een 3,4-liter zes-in-lijn met 220 pk, voor slechts 635 Britse ponden van eigenaar verwisselde in 1963. Zelfs wanneer we rekening houden met inflatie is dat omgerekend slechts 15.000 euro.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2Fjaguar-c-type-bought-for-900-is-estimated-at-around-58-million_11.jpg)
Bonhams verwacht dat de auto vier miljoen pond oplevert, omgerekend ruim vijf miljoen euro, mede omdat deze C-Type nog in originele staat verkeert – inclusief de nodige deukjes en andere gebruikssporen. Op 13 mei gaat deze bijzondere Jaguar onder de hamer.
Ook interessant
-
De Alpine A390-crossover rijdt écht net als een A110-sportwagen
-
Dit eist Peugeot van Europa voor een succesvolle EV-transitie
-
Peugeot opent aanval op Renault 5 en Alpine: ‘Minstens zo goed’
-
Lynk & Co 08 brengt als PHEV vooral slechtste van twee werelden
-
Zwarte zaterdagen: deze datums en Europese wegen moet je mijden in de zomer
-
Negatieve stroomprijs: dit kun je verdienen met opladen elektrische auto
-
Nederlanders laten de auto vaker staan voor een vliegvakantie
-
Gaat het vervelende start-stopsysteem verdwijnen uit auto’s?
-
Duik in de prijslijst: dit kost de vernieuwde Renault Austral
-
Opladen elektrische auto met kabel over stoep vaak verboden: check jouw gemeente
-
Dit kost de nieuwe Toyota Urban Cruiser in Nederland
-
Goedkoop rijden met camper voorzien van Japanse techniek