Ford slaat handen verder ineen met… BlackBerry
Autofabrikanten werken vaak samen techbedrijven, veelal met het oog op zelfrijdende auto’s. Ford heeft daarvoor nu ook BlackBerry als partner. Waarom?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FFord-Fiesta-EU.jpg)
BlackBerry
Als telefoonproducent is BlackBerry eigenlijk allang niet meer wat het een jaar of tien geleden was. Het Canadese bedrijf is in dat opzicht volledig van de kaart geveegd door de iPhone van Apple en de betere Android-toestellen van onder meer Samsung. Wel staat het techbedrijf nog altijd hoog aangeschreven op het gebied van beveiligde communicatie.
Juist in dat opzicht is de keuze van Ford om een samenwerking aan te gaan best wel te begrijpen. De Amerikaanse fabrikant werkt net als concurrenten hard aan de ontwikkeling van de ‘connected’ auto, maar heeft daarbij veiligheid hoog in het vaandel staan. Door gebruik te maken van de software van BlackBerry (dat ook heeft aangegeven zich met deze stap veel minder op hardware te richten) wordt onder meer het hacken van een auto van Ford een stuk moeilijker gemaakt.
Ford Sync
De software achter het actuele infotainmentsysteem van Ford, Sync 3, is al gebaseerd op een operating system van BlackBerry: QNX. Ook andere fabrikanten maken daar gebruik van – mondiaal rijden er al inmiddels maar liefst zestig miljoen auto’s met dit systeem rond.
Lees ook:
- Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
- Waarom een Ford-medewerker een opgestoken middelvinger kreeg van president Trump
- Handen los en ogen (even) dicht! Ford zet in 2028 grote stap richting autonoom rijden
- Nooit meer krabben met deze occasion: spotgoedkope gezinsauto van 2.000 euro heeft voorruitverwarming
Ook interessant
-
Dit zijn de beste auto’s van 2026 volgens vrouwen
-
Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
-
3.750 euro boete, auto afgepakt en 3 maanden cel: Nederlandse hardrijders in Frankrijk flink aangepakt
-
Stellantis-merken als Peugeot en Citroën kunnen binnenkort Chinese benzinemotor van Leapmotor gebruiken
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 5): goedkope Tesla en Xpeng P7
-
CJIB moet mogelijk 500 miljoen euro aan boetes terugbetalen: “De verhoging van het boetebedrag is ronduit misdadig”
-
Dit zijn de 6 veiligste auto’s van 2025 – en deze twee scoren het slechtst
-
Mercedes-Benz gaat 13.000 woningen bouwen in gigantische eigen stad: waarom doen ze dit nu?
-
Worden rijinstructeurs binnenkort vervangen door drones? Dit is het futuristische idee van Porsche
-
Waarom een Ford-medewerker een opgestoken middelvinger kreeg van president Trump
-
Deze legendarische sportauto uit de 60s probeert voor de zoveelste keer een comeback te maken
-
Dat deze Amerikaanse auto al na twee jaar van de markt verdwijnt, is de schuld van Trump