Ford maakt van je achterwiel een elektrische eenwieler
Bij Ford is de oudejaarsborrel ogenschijnlijk flink uit de hand gelopen. Want een krankzinnige eenwieler zoals deze ontwerp je toch alleen met 350 ugl alcohol in je bloed?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F12%2FFord2.jpg)
Het idee is als volgt: een bestuurder rijdt met zijn of haar Ford naar een parkeerplaats of –garage, haalt het achterwiel van de auto en zet daar een brommerachtige bovenkant op. Net zoals een vouwfiets je van het treinstation naar je eindbestemming brengt, kan deze elektrische eenwieler dat doen vanaf de plek waar je je auto neerzet.
En iedere dag je Ford opkrikken hoeft niet, want als we naar de patenttekeningen kijken – die in 2014 zijn ingediend en net zijn goedgekeurd – heeft het merk een ingebouwde hydraulische krik gemonteerd die je ook op racewagens ziet. En toch lijkt het ons een brug te ver om tien keer per week in je beste kantoorpak een vieze autoband eraf en er weer op zetten.
Leuk proefballonnetje van Ford, zullen we maar denken. Want het merk is sowieso flink bezig op dat front. Ford heeft in 2015 maar liefst zesduizend patenten ingediend, wat een record is voor de Amerikaanse autofabrikant.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F12%2FFord1.png)
Lees ook:
- Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
- Waarom een Ford-medewerker een opgestoken middelvinger kreeg van president Trump
- Handen los en ogen (even) dicht! Ford zet in 2028 grote stap richting autonoom rijden
- Nooit meer krabben met deze occasion: spotgoedkope gezinsauto van 2.000 euro heeft voorruitverwarming
Ook interessant
-
Jaguar is bang dat zijn nieuwe luxe-EV afschrijft als een malle! Dealers vrezen voor de oplossing
-
Deze Italiaanse designstudio komt met krankzinnige conceptauto: langste nieuwe auto
-
Ook België wil tolvignet invoeren: 125 euro om over de wegen te rijden
-
Gruwelijk lelijke roze kentekens sinds 2026 in Frankrijk, maar waarom?
-
Neemt Porsche afscheid van geliefde PDK? Tekeningen tonen opvallende viertraps versnellingsbak
-
Grote plug-in hybride-SUV nu voor minder dan 30.000 euro in Nederland: dit krijg je voor het geld
-
Deze unieke Bugatti lijkt 25 jaar oud, maar is gloednieuw en kost 20 miljoen euro
-
Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
-
Meer dan 900 mensen per dag hebben dit probleem met hun auto, wat deze gadget van 35 euro voorgoed oplost
-
Nog een nieuwe trajectcontrole: hier op de A7 moet je goed op je snelheid letten
-
Doorrijtaks: rij je door dit land naar de wintersport, dan kun je in de toekomst een flinke boete krijgen
-
Nederlandse politie laat ineens ruige 4×4’s zien: busjes met 3,0-litermotor zijn redder in nood