Ford investeert in autonoom rijden met AI
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F01%2FFord-Smart.jpg)
Ford wil in 2021 een volledig autonoom rijdende auto op de markt brengen. Daartoe heeft het Amerikaanse merk een miljard geïnvesteerd in de ontwikkeling van AI: kunstmatige intelligentie.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F02%2Fford-argo-ai-01.jpg)
AI
Grote kans dat Argo AI je weinig zegt. Maar het feit dat Ford de komende vijf jaar één miljard dollar in deze startup steekt, moet genoeg zijn om direct je interesse te trekken. Argo AI ontwikkelt namelijk kunstmatige intelligentiesoftware, onder leiding van voormalig topmensen van Google en Uber. En laat juist die techniek de sleutel zijn tot de ontwikkeling van de zelfrijdende auto.
Het nog aanduidingsloze model dat Ford in 2021 op de markt wil brengen, moet vrijwel volledig zichzelf kunnen besturen. Concreet gaat het om het vierde van de vijf niveaus van autonoom rijden, waarbij een bestuurder zelfs in noodgevallen niet per sé moet hoeven ingrijpen. Ter vergelijking: de beste systemen die nu op de markt zijn, behoren tot het derde niveau.
Ford
De investering van Ford in Argo AI is bovendien bedoeld om technologie te ontwikkelen die ook door andere bedrijven gebruikt kan worden middels afname van een licentie. Maar in eerste instantie wil het merk de kennis vooral zelf gebruiken en toepassen op de ontwikkeling van eigen autonoom rijdende modellen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F02%2Fautonomous-driving-analogy.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Remtest microcars: deze auto doet een stoppie
-
Britse technici maken einde aan elektromotor zoals we hem kennen
-
Vergeten Japanse offroader is ultieme Marktplaats-parel
-
Vind je elektrische auto’s niets? Dan kans is groot dat je gewoon oud bent
-
Mercedes-Benz CLA: wordt deze EV wél succesvol?
-
Italiaan komt met geniale oplossing voor fileprobleem: smalste Fiat Panda ooit
-
Jouw broek is de reden dat de Range Rover Electric geen frunk heeft
-
Hier is het bewijs: Tesla wordt geleid door een 54-jarig kind
-
Stekker eruit! Stellantis ziet niks meer in deze technologie
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Ferrari Amalfi in Nederland
-
DS No 8 als nieuw vlaggenschip: maakt hij verwachtingen waar?
-
Met Mercedes CLA Shooting Brake rijd je zonder te laden naar Stuttgart