Eind in zicht voor Mercedes-Benz SLC
Mercedes-Benz neemt afscheid van de huidige SLC en doet dat met het uitzwaaimodel Final Edition. De open tweezitter debuteert in een kleur die een link legt met de stamvader van de SLC, de SLK uit 1996.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x12.jpg)
In 1996 introduceerde Mercedes-Benz het productiemodel SLK, nadat het twee jaar daarvoor als concept car met het inmiddels bekende Vario-Top dak werd voorgesteld. De introductiekleur was destijds Yellowstone, een gele tint. Niet verwonderlijk dus dat geel nu ook tot de mogelijkheden behoort. De naamgeving luidt dit maal Sun Yellow, waarmee tevens wordt aangegeven dat de tint niet identiek is.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x9.jpg)
AMG Styling
Voor wie niet van een geel gekleurde auto houdt, levert Mercedes-Benz nog vijf kleuren, waaronder meerdere tinten zwart en wit. Afhankelijk van de buitenkleur zijn carrosserie-elementen afgewerkt met een zilverkleurige chroom-afwerking of zwarte details. In alle gevallen is de carrosserie aangekleed met een AMG Styling-pakket, waarvan het stilistische deel bestaat uit afwijkende bumpers. De verder 10 mm verlaagde SLC met een groter remsysteem staat op 18 inch grote AMG-wielen in vijfspaaks design.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x4.jpg)
Carbon fibre-design
Binnenin geeft Mercedes de SLC nappa lederen bekleding in de kleuren zwart en zilver met grijze stitching en lederen bekleding voor de pookknop en stoeldelen in carbon fibre-design.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x14.jpg)
Vier motorversies
De SLC Final Edition komt in maart op de markt als SLC 180, SLC 200, SLC 300 en als SLC 43 (AMG). De prijzen zijn nog niet bekend. Wanneer de productie stopt, maakt Mercedes-Benz niet bekend.
SLK
De SLC vindt zijn oorsprong in de SLK. De productlijn werd in 1994 als concept voorgesteld en verscheen in 1996 op de markt. Met de instap-roadster introduceerde Mercedes-Benz voor het eerst een productiemodel met een inklapbare hardtop. Hoewel het concept niet nieuw was en decennia eerder al enkele malen was toegepast, zorgde de lancering van het klapdak voor een nieuwe trend. De huidige SLC is de derde generatie. Hij verscheen in 2011 als SLK en werd bij de facelift in 2016 omgedoopt in SLC.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F05%2Fmercedes-benz_slk-klasse_4.jpeg)
Lees ook:
- Waarom de nieuwe Mercedes CLE Mythos meer dan tien keer zo veel kost als een gewone CLE
- Mercedes stopt met huidige C 63 AMG, zijn opvolger krijgt meer cilinders
- Illegaal! Dit element van de nieuwe Mercedes S-klasse is in Europa niet toegestaan
- Mercedes van Hans uit Winter Vol Liefde nu verrassend betaalbaar als occasion
Ook interessant
-
Dit is de reden dat je afgedankte windmolens langs de snelweg ziet liggen en de overheid daar blij mee is
-
Verkoopcijfers 2026: je raadt nooit wat in januari het populairste model was!
-
Hoe lang mag je doorrijden zonder apk en ben je nog verzekerd? “Kan je duur komen te staan”
-
Ed (61) heeft unieke Volkswagen met roestplekjes: “Mensen vinden het niet leuk zoals mijn auto eruitziet”
-
Waarom de nieuwe Mercedes CLE Mythos meer dan tien keer zo veel kost als een gewone CLE
-
Mercedes stopt met huidige C 63 AMG, zijn opvolger krijgt meer cilinders
-
Er was slechts één manier om aan deze Mercedes-AMG GT Black Series te komen | Sjoerds Weetjes 490
-
10 jaar geleden werd het alcoholslot verboden, nieuw onderzoek laat zien hoe dom dat is
-
Kia maakt van de PV5 ineens een pick-up, komt hij ook naar Nederland?
-
Techneuten vinden oplossing accuprobleem elektrische auto’s: “Batterij gaat 1,8 miljoen kilometer mee”
-
Nederlandse politie deelt beelden van krankzinnige achtervolging Peugeot 206 door woonwijk
-
Is wachten met ritsen tot einde invoegstrook correct of asociaal?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x14.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x13.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x12.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x11.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x10.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x9.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x8.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x7.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x6.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x5.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x4.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmercedes-benz-slc-final-edition-x3.jpg)