Dit is de Auto van het Jaar 2022!
Het is zover: we weten wat de Auto van het Jaar 2022 is. De Kia EV6 gaat er met de prijs vandoor!
Fotografie: Martijn Bravenboer
De Koreaanse EV kreeg 279 stemmen. Daarmee komt de Kia EV6 in een illuster rijtje van winnaars. Vorig jaar ging de Toyota Yaris er met de prijs vandoor, terwijl de Peugeot 208 in 2020 nog won. Het is drie jaar geleden dat een elektrische auto er met de prijs Auto van het Jaar vandoor gaat. In 2019 won de Jaguar I-Pace. De allereerste auto die won was de Rover 2000, in 1964.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2FCOTY-Repo-26-van-134.jpg)
De Nederlandse jury bestaat uit Frank Buma (ANWB), Jaco Bijlsma (Autovisie) en Peter Hilhorst (Autovisie/De Telegraaf). Samen gaven ze de Cupra Born 1 punt, de Peugeot 308 2 punten. De Ford Mustang Mach-E ontving er 5, terwijl de Skoda Enyaq iV er 9 kreeg. De Kia EV6 en Renault Megane E-Tech kregen er respectievelijk 22 en 10. De Hyundai Ioniq 5 was met 26 punten favoriet.
Vrijwel iedereen elektrisch
Dat er een elektrische auto nu weer Auto van het Jaar is, is niet gek. Zes van de zeven finalisten hebben immers een elektrische aandrijflijn. De Cupra Born, Skoda Enyaq, Kia EV6, Hyundai Ioniq 5, Ford Mustang Mach-E en Renault Megane E-Tech zijn allemaal volledig elektrisch. Enkel de Peugeot 308 is te krijgen met een verbrandingsmotor. Op termijn komt daar eveneens een elektrische versie van.
Wat de Auto van het Jaar 2022 zou worden, was tot het eind van de verkiezing spannend. De juryleden gaven veel punten aan de Renault Megane E-Tech Electric, maar ook aan de Hyundai Ioniq 5. Laatstgenoemde EV is uiteraard de technische evenknie van de Kia EV6 en maakt gebruik van hetzelfde sterke platform, genaamd E-GMP.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2FCOTY-Repo-93-van-134.jpg)
Wat de Kia EV6 en Hyundai Ioniq 5 zo bijzonder maakt, is dus dat platform. Beide modellen werken op 800 volt, waardoor de auto’s onder andere zeer snel kunnen laden. Met een maximaal vermogen van 240 kW is het mogelijk om binnen 20 minuten van 10 naar 80 procent te laden. Geen enkele auto in de prijsklasse van beide modellen kan dat evenaren. Enkel de geavanceerde en veel duurdere Audi E-Tron GT en Porsche Taycan doen iets vergelijkbaars. Daarnaast zijn beide auto’s met een wielbasis van 3 meter zeer ruim, hebben ze een flinke range en een fraai interieur.
Ioniq 5 derde
De Kia EV6 gaat er dus met de prijs vandoor, al volgde de Ioniq 5 ‘m op de voet. Met 261 punten komt de andere Koreaanse EV op de derde plek. De Renault Megane E-Tech Electric gaat er met het zilver vandoor.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2FCOTY-Repo-127-van-134.jpg)
Dit is de uitslag van de Auto van het Jaar-verkiezing:
- Kia EV6 (279 stemmen)
- Renault Megane E-Tech Electric (265)
- Hyundai Ioniq 5 (261)
- Peugeot 308 (191)
- Skoda Enyaq iV (185)
- Ford Mustang Mach-E (150)
- Cupra Born (144)
Lees ook:
Ook interessant
-
Porsche voert abrupte koerswijzigingen door: deze auto’s komen toch wel met benzinemotor
-
Hoe kouder het is, hoe goedkoper je tankt: bespaar je echt door in de ochtend benzine te tanken?
-
Renault stopt na 4 jaar met dit merk en laat daarmee de goedkoopste elektrische auto varen
-
Aanpassing youngtimerregeling: waarom zijn autobedrijven boos? En wat willen ze?
-
Heerlijke Amerikaanse sportwagen is nu verrassend betaalbaar als occasion
-
Jaguar Land Rover ontkent ontslag designbaas! Maar dat betekent niet dat-ie er nog werkt
-
Een kijkje in ’s werelds grootste autofabriek: “Groter dan de complete Amsterdamse haven”
-
Asociale inhaalactie van Chevrolet-rijder wordt direct keihard afgestraft
-
Belg rijdt in zes jaar 300.000 kilometer met Bentley Continental GT W12: dit heeft hem dat aan benzine gekost
-
Water mengen met diesel vermindert stikstof- en fijnstofuitstoot met 60%: is dit de redding van de dieselmotor?
-
Kampioen restwaarde 2025: deze auto’s zijn het meest waardevast
-
Hier staan de goedkoopste en duurste laadpalen: zo kun je tot 100 euro besparen
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FSchermafbeelding-2019-07-29-om-16.48.15.png)