Moet Tesla bang zijn voor deze BYD Seal?
Nee, BYD is niet zomaar het zoveelste Chinese automerk. Het zal net als die andere nieuwkomers nog wel flink moeten werken aan naamsbekendheid onder het grote publiek maar als je de naam Build Your Dreams maar vaak genoeg hardop uitspreekt blijft die vast beter hangen dan MG of Ayways. Ditmaal laat BYD de Seal zien!
Autokenners weten dat we hier binnen een jaar tijd kennismaken met alweer het vierde en vijfde model op de Nederlandse markt. Weet wel dat we in Europa overigens steeds een stapje achterlopen op de thuismarkt in China want daar rijdt BYD al langer rond.
BYD Seal, een nieuwe elektrische sedan in Nederland
Terug naar het Spanje van nu voor het debuut van de BYD Seal. Het moet een dynamische sportieve sedan in het D-segment zijn stelt BYD. En die claim moet hij waarmaken met een zeer stijf platform dat zijn torsiebestendigheid voor een deel ontleent aan het geïntegreerde Cell-to-Body-accupakket dat met zijn aluminium honingraat structuur onbuigzaam is en lagere inbouw van het pakket mogelijk maakt.
Bij Tesla schrikken zien niet van de specificaties
Van de accucapaciteit van 82 kWh schrikken ze bij Tesla niet en ook de maximum laadsnelheid breekt met 150 kW geen records. De BYD Seal is of achterwielaangedreven en heeft dan 313 pk of is vierwielaangedreven waarbij er 530 pk verdeeld worden over voor en achteras. BYD gaat prat om hun torquevectoringsysteem dat ze ITAC noemen en waarmee ze door het vooruitkijken van alle systemen de koppelverdeling van de wielen proactief beter kunnen managen.
De Build Your Dreams Seal voelde zoals beloofd behoorlijk dynamisch aan. De zitruimte voor en achter is goed en de uitrusting lijkt weer rijk. Als de prijs en dus value-for-money net zo goed is als de BYD Atto 3 dan kwalificeert de Seal zich mogelijk ook gelijk als podiumkandidaat.
Lees ook:
Ook interessant
-
Dit is het allergrootste schip om auto’s te vervoeren
-
De BYD Atto 2 is net onthuld, maar er staan hier al 28 op kenteken
-
Nieuwe ‘supercar’ sprint over kuilen tijdens autonoom rijden
-
Betaalbaar en ruim: BYD Atto 2 interessant voor Nederland
-
Deze Autobahn-EV heeft hogesnelheidsvrees
-
‘Hup, daar is Willem met de vernieuwde BYD Tang’
-
Waarom je de goedkoopste Chinese elektrische auto niet kunt kopen
-
BYD gaat mee met hot hatch-hype en toont 422 pk sterke Seal 06 GT
-
Hoe Audi minder auto’s gaat verkopen om meer geld te verdienen
-
In dit land is de Porsche 911 de bestverkochte nieuwe auto
-
De Nissan Ariya Nismo rijdt geweldig, maar heeft één groot nadeel
-
Deze Kia EV4 komt de Volkswagen ID.3 een oplawaai geven