‘Audi, BMW, Mercedes-Benz, Porsche en VW vormden kartel’
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F11%2FAudi-BMW-e1448461787914.jpg)
Duitse autofabrikanten hebben sinds de jaren negentig kartelafspraken gemaakt. De Duitse krant Der Spiegel heeft een Volkswagen-rapport ingezien waarin dat zou staan.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F11%2FAudi-BMW-e1448461787914.jpg)
Volgens Der Spiegel maakten Audi, BMW, Mercedes-Benz, Porsche en Volkswagen onder meer afspraken over prijzen, technologie en het manipuleren van dieseluitstoot. Naar verluidt hebben ruim tweehonderd medewerkers van de fabrikanten, verdeeld over zestig werkgroepen, sinds de jaren negentig regelmatig geheime vergaderingen gehad.
Dieselgate
Der Spiegel haalt zijn informatie uit Volkswagen-documenten die de Duitse autoriteiten tegenkwamen in hun onderzoek naar dieselgate. Inmiddels hebben zowel Mercedes-Benz als Audi, Porsche en Volkswagen zelf documenten ingediend. Dit zouden ze hebben gedaan om strafvermindering te krijgen.
BMW ontkent
De ondernemingsraad van de Volkswagen Group heeft de raad van bestuur om toelichting gevraagd en ook Duitse politici eisen uitleg. BMW heeft de aantijgingen in Der Spiegel inmiddels ontkend. Volgens de fabrikant zijn er geen prijsafspraken geweest, is er geen technologie gedeeld en voldoen alle BMW-diesels aan de wettelijke normen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Waarom deze Ferrari LaFerrari eruitziet als een Duitse taxi
-
Deze Bugatti Chiron is straks letterlijk van een oud vrouwtje geweest
-
De Tesla Cybertruck komt wél naar Nederland en dat zit zo
-
AliExpress-versie van de Porsche Panamera komt naar Nederland
-
Je raadt nooit welke F1-coureur deze gepimpte Toyota Supra bezit
-
Nieuwe pick-up van Fiat is goedkoper dan Volkswagen Polo
-
Het Audi-logo kan levensgevaarlijk zijn! Niet doorslikken dus…
-
Zo verbruik je in de file zo min mogelijk benzine en bespaar je geld
-
Gelekt: productieversie van de Renault 5 E-Tech vanuit elke hoek
-
Er ligt straks een Amerikaanse muscle car onder jouw kerstboom
-
Geen enkele auto is ooit hoger geklommen dan deze Porsche!
-
Opletten! In Amsterdam mag je vanaf morgen nog maar 30 km/h