Aston Martin eind dit jaar naar de beurs
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Faston_martin_dbs_superleggera_58_018c01c70cc90894.jpg)
Aston Martin definitief naar de beurs. De sportwagenfabrikant heeft de benodigde documenten al bij de Engelse Financial Conduct Authority ingediend. Topman Andy Palmer hoopt dat de beursgang eind dit jaar is afgerond.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Faston_martin_dbs_superleggera_58_018c01c70cc90894.jpg)
Als de operatie slaagt, dan wordt Aston Martin de eerste autobouwer in jaren met een notering aan de Londense beurs. De waarde van het bedrijf wordt geschat op zo’n 5 miljard pond (5,5 miljard euro).
Zwarte cijfers
Aston Martin heeft jarenlang verlies geleden, maar schreef vorig jaar voor het eerst sinds 2010 weer zwarte cijfers. Deze week maakte de firma zijn halfjaarcijfers bekend. Over de eerste zes maanden van dit jaar maakte Aston Martin een winst van 42 miljoen pond (ruim 46 miljoen euro).
Stijgende verkopen
Over heel 2017 verkocht Aston Martin 5117 sportwagens. Andy Palmer verwacht dat dat er dit jaar tussen de 6200 en 6400 zullen zijn. In 2020 moeten dat er ongeveer 10.000 zijn.
Lees ook:
Ook interessant
-
Mokka GSE Rally bezorgt Opel een ‘Oké boomer’-momentje
-
Tesla heeft dit probleem nog in ieder geval vijf jaar
-
Caravan trekken wordt (iets) makkelijker met deze elektrische Peugeot
-
Duik in de prijslijst: de Audi A6 mét brandstofmotor
-
In het interieur kun je écht zien dat deze Nissan Micra een Renault 5 is
-
Lexus ES lijkt op goedkopere Toyota, toch ga je enkel deze zien
-
Toyota vernieuwt verkooptopper: dit is de nieuwe RAV4
-
Comeback: Dit is de nieuwe Fiat Grande Panda 4×4
-
Horrorbeelden: remmen AMG GT begeven het op hoge snelheid
-
Deze speciale flitsers delen vanaf nu enkel boetes van 430 euro uit
-
Met enkel elektrische auto’s kom je er niet, aldus BMW
-
Nieuwe Nissan-CEO: ‘Ik heb met vier of vijf crises tegelijk te maken’