Extreme hitte in de camper? Deze Duitse camperaar komt met een oplossing waar de Polizei van schrikt
Vergeet een open dak of loeiende airco: een Duitse camperaar in Lippstadt bedacht een wel héél bijzondere manier om de ondraaglijke hitte in zijn camper te trotseren. Tijdens een politiecontrole konden de agenten hun ogen dan ook nauwelijks geloven.
De Duitse camperaar gaf ‘open rijden’ een geheel nieuwe dimensie. Het voertuig was namelijk ontdaan van zijn voorruit, zijruiten en achterruit. Bovendien droeg hij geen gordel om extra te genieten van het openluchtgevoel.
Creatieve cabrio-camper
De mondhoeken van de Duitse politie gingen echter niet omhoog door de vakantieganger. De eigenaar verdedigde zijn creatie door te wijzen op de verzengende hitte in de cabine, waarna hij besloot eigenhandig de ruiten te verwijderen. De man kreeg direct een rijverbod en een forse boete.
Op vakantie met de camper: in 2026 ben je al snel 400 euro meer kwijt dan in 2025
Het voertuig, dat door de Polizei werd bestempeld als een ‘rijdende schrothoop’, zal voor de camperliefhebber een steek in het hart zijn. In de jaren ’70, ’80 en begin jaren ’90 was het Duitse merk Bawemo, waarvan de camper afkomstig is, ook wel bekend als Barnickel Wechselmobile, een uiterst luxe camperbouwer. Al is de luxe bij de staandegehouden camper inmiddels ver te zoeken.
Zelf zonder voorruit op pad
Ook in Nederland zul je vermoedelijk niet ver komen zonder ruiten, aangezien je bijvoorbeeld een steentje of een dikke bromvlieg in je oog kunt krijgen en zo gevaar en hinder veroorzaakt voor andere weggebruikers. Dan zal de politie al snel terugvallen op artikel 5: het veroorzaken van gevaar of hinder. Maar veel Nederlanders riskeren 470 euro boete voor een heel andere gevaarlijke actie onderweg.
Klassieke camper
Een klassieker zoals de Bawemo verdient een beter lot dan dat van een ‘rijdende schrothoop’. Wie verkoeling zoekt in een klassieker, kan beter een raampje openzetten of de schaduw opzoeken. Een cabrio-camper klinkt wellicht leuk op papier, maar eindigt vooral in dure boetes en een hoop vliegen tussen de tanden.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F09%2FDjoeke-site.png)