V8-performance voor 50.000 euro minder | Range Rover P510e
Voor de ultieme gemoedsrust in het Britse kasteel is een versie met een stekker nodig. Al was het maar voor de buitenwacht. Die plug-in presteert vrijwel hetzelfde als de Range Rover V8, maar dan voor een halve ton en een boel maatschappelijk gemor minder.
Met een beetje laaddiscipline is fossiele brandstof verstoken immers niet meer nodig. De stekkerhybride-Range Rover haalt door een accupakket van maar liefst 31,8 kWh een volledig elektrische range van grofweg 100 kilometer. Genoeg voor een ritje van het Gooi naar Amsterdam-Zuid en weer terug. Veel groter is de wereld ook niet.
Range Rover P530 met twinturbo-V8
In de juiste omstandigheden is dat daadwerkelijk haalbaar, terwijl de P530 met 4,4-liter biturbo-V8 van BMW dan al minimaal tien liter aan benzine heeft weggeklokt.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F11%2FRR_SV_P510e_23MY_070922_08.jpg)
Maar dan heb je wel 530 pk en 750 Nm achtcilinder onder het pedaal, waardoor de autospotters op de Larense Brink door het dreigende geroffel een net wat hogere staat van opwinding bereiken dan met de hier gereden P510e.
De stekkerhybride P510e is veel voordeliger
Dat is een aanname en valt nog te bezien, want met zijn basisprijs van net geen 160.000 euro is de stekkerhybride véél voordeliger dan de P530, die minimaal 212 mille moet opbrengen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F11%2FRR_SV_P510e_23MY_070922_15a.jpg)
De hybride mag zich dan wel geruisloos kunnen voortbewegen door zijn 143 pk elektromotor, een statement is het alsnog, met een 3,0-liter zes-in-lijn met turbo in combinatie met een automatische achtbak om de hybride aandrijflijn compleet te maken.
Prijsverschil volledig door CO2-gedreven BPM
De financiële speelruimte van de plug-in met een gecombineerde kracht van 510 pk en 700 Nm maakt het mogelijk hem helemaal vol te hangen met alle denkbare opties. Dan zal alleen de fanatiekste spotter nog aan de laadklep linksachter zien dat het niet de dikste variant is en dat u een verstandige rekenaar bent.
Overigens hebben beide varianten dezelfde nettoprijs en wordt de kloof volledig veroorzaakt door ons CO2-gedreven bpm-stelsel.
Lees ook:
- Robin (26) begon zonder ervaring overlanders te bouwen: 'Waar ben ik aan begonnen?'
- Ronald moet áltijd een projectauto hebben (ook van zijn vriendin)
- Luxueuze Range Rover-kloon te koop op AliExpress: wat kost-ie?
- Deze offroadcapabele luxe-occasion is 26 jaar lang geproduceerd en blijft een statussymbool
Ook interessant
-
Een half miljoen voor twee BMW’s?! Alle highlights van InterClassics 2026
-
Deze Ferrari 849 Testarossa is helemaal geen Testarossa | Sjoerds Weetjes 488
-
Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
-
Elektrische luxeauto’s nu al spotgoedkoop als occasion: slimme keuze?
-
Waarom we al 7 jaar op Aston Martin Valhalla wachten | Sjoerds Weetjes 486
-
Is deze Mazda CX-6e het betere alternatief voor de Tesla Model Y?
-
Henny (72): “Ik heb de enige Brixner Rennspider in Nederland”
-
Achter de schermen bij Sjoerds Weetjes: door de ‘heilige hallen’ van Audi en BMW
-
Ons oordeel na 12.000 kilometer in de Volkswagen Golf 1.5 eHybrid
-
Zo ging het er achter de schermen aan toe bij Sjoerds Weetjes in 2025
-
Bentley Arnage vs. Audi S8: betaalbare luxe of bodemloze geldput?
-
Zes maanden in de Kia EV3: zo weinig valt er aan te merken op het elektrische succesnummer
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1549.jpg)