M van marketing? Test: BMW M340i xDrive (2019) – VIDEO
BMW plakt de M-badge voortaan ook op de 340i. Simpelweg, omdat hij het volgens BMW verdient. Met 374 pk, 4WD en allerlei M-spulletjes klinkt dat best logisch. Of niet? In deze video geeft Autovisie-testredacteur Peter Hilhorst uitsluitsel.
De BMW M340i xDrive heeft standaard M-remmen, een aangescherpt onderstel en vierwielaandrijving met een mechanisch sper in de achteras. En niet te vergeten: een smaakvol M-pakket om het koetswerk meer uitstraling te geven. De prestaties liggen op het niveau van de vorige generatie M3. Met 374 pk en 500 Nm sprint hij in 4,4 seconden naar 100 km/h en bij 250 km/h knalt hij vol in de begrenzer. Dat allemaal dankzij een doorontwikkelde versie van de B58 3,0-liter zes-in-lijn turbomotor en een achttrapsautomaat.
Alleen met 4WD
Zoals de naam van de BMW M340i xDrive aangeeft, heeft hij vierwielaandrijving. Een achterwielaandrijver komt er niet, omdat een dergelijke versie nauwelijks wordt verkocht. Het xDrive-systeem kan in principe alle aandrijfkrachten naar alleen de voor- of achteras sturen als dat nodig is. In de achteras is er een elektronisch aangestuurd mechanisch sperdifferentieel om tussen de achterwielen te variëren. In de basis voelt hij dan ook aan als achterwielaandrijver en laat hij zich ook met het gas sturen. Hij stuurt scherp en puntig een bocht in. Onderstuur is er nauwelijks en op het gas wil de achterzijde een beetje omkomen. Niet te veel, maar wel genoeg om het vertrouwde BMW-gevoel te geven.
Marketing
Toch is de M op het koetswerk van de BMW M340i xDrive ook een beetje van marketing. De labels Audi S, Mercedes-Benz AMG en BMW M hebben een meerwaarde. De prestigieuze aanduidingen trekken nu eenmaal meer kopers. Vooral in de VS waar deze uitvoering moet scoren. In Nederland kost hij 75.987 euro en dan krijg je bijna M3-prestaties.
Lees ook:
Ook interessant
-
Wordt deze Volvo EX30 de bestverkochte auto van 2024?
-
Waarom deze 1.000 pk Ferrari SF90 Spider alle Tesla’s en Lucids overtreft!
-
Waarom de eerste Mini Countryman spraakmakend was | Sjoerds Weetjes 350
-
Kan een elektrische auto een échte Abarth zijn?
-
De Kia EV9 is een van de grootste elektrische auto’s!
-
Is deze Xpeng G9 de schrik van de gevestigde orde?
-
Uw Garage: Vincent bouwde zelf zijn auto: dit is De Flyer!
-
Waarom er slechts één Opel-man aan de Tigra TwinTop werkte | Sjoerds Weetjes 349
-
Heeft Xpeng met de P7 nu wel een Tesla-concurrent in handen?
-
Waarom de Cadillac BLS toch niet als cabriolet verscheen | Sjoerds Weetjes 348
-
428 pk sterke Smart #1 Brabus is wolf in schaapskleren
-
Hoe de nieuwe Porsche Cayenne zijn overtollige kilo’s laat verdwijnen