‘Volkswagen Group gaat geen merken verkopen’
Dieselgate raakt Volkswagen Group hard in de portemonnee. Het concern heeft 17,8 miljard euro opzijgezet voor de afwikkeling van het schandaal en dat is genoeg, aldus topman Hans Dieter Pötsch. Er hoeven dus geen merken verkocht te worden.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2Fvw.jpg)
“De Volkswagen Group is financieel gezond”, zei Pötsch tegen de Duitse krant Börsen-Zeitung. Het is volgens hem dan ook niet nodig om kapitaal op te halen met een aandelenuitgifte of de verkoop van één van de merken in de Volkswagen-portefeuille.
Pötsch verwacht dat de 17,8 miljard euro die Volkswagen heeft gereserveerd voor kosten die te maken hebben met dieselgate genoeg is. “Als ik er met de kennis van vandaag naar kijk, is dat bedrag robuust genoeg”, zei hij.
LEES OOK: VOLKSWAGEN SCHIKT MET AMERIKAANSE DEALERS VOOR 1 MILJARD
Onder de Volkswagen Group vallen de automerken Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini en Porsche, de Italiaanse motorfabrikant Ducati en de vrachtwagen- en bussenbouwers MAN en Scania.
Lees ook:
- Ed (61) heeft unieke Volkswagen met roestplekjes: "Mensen vinden het niet leuk zoals mijn auto eruitziet"
- Als je deze Volkswagen-occasion koopt, ben je waarschijnlijk de enige met dat model in de wijk
- Koopje: voor minder dan 4.000 euro heb je gegarandeerd de auto met het meest exclusieve motorblok van je straat
- Rijtest met elektrische Polo: weet de EV van 24.999 euro indruk te maken?
Ook interessant
-
De goedkoopste auto van Nederland is plots veel beter geworden: eindelijk een serieuze optie?
-
Zou je hier een half miljoen euro voor betalen? Elektrische Ferrari heeft kaal retrodashboard
-
Tesla heeft gigantisch imagoprobleem in Duitsland: “Driekwart brandt zijn vingers er niet aan”
-
Bestuurder krijgt ruim 1.000 euro boete bij snelheidsovertreding van 7 km/h, hoe kan dat?
-
Deze vijf snelle liefhebbersauto’s koop je nu voor het geld van een Polo
-
Dit is de reden dat je afgedankte windmolens langs de snelweg ziet liggen en de overheid daar blij mee is
-
Verkoopcijfers 2026: je raadt nooit wat in januari het populairste model was!
-
Hoe lang mag je doorrijden zonder apk en ben je nog verzekerd? “Kan je duur komen te staan”
-
Waarom de nieuwe Mercedes CLE Mythos meer dan tien keer zo veel kost als een gewone CLE
-
Mercedes stopt met huidige C 63 AMG, zijn opvolger krijgt meer cilinders
-
Er was slechts één manier om aan deze Mercedes-AMG GT Black Series te komen | Sjoerds Weetjes 490
-
10 jaar geleden werd het alcoholslot verboden, nieuw onderzoek laat zien hoe dom dat is