Unieke Jaguar XJ6 voor drummer Iron Maiden
:quality(80)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FJaguar-XJ6-Greatest-Hits-Nicko-McBrain-Iron-Maiden-8-Autovisie.nl_.jpg)
Paars metallic, 18 inch grote spaakwielen en knalrood leer. De Jaguar XJ6 van Iron Maiden-drummer Nicko McBrain is letterlijk Rock ’n Roll, nee, Heavy Metal op wielen.

3500 uur
Het bleef niet bij een likje verf en wat andere wielen. Jaguar Classic Works heeft in totaal 3500 uur gewerkt om tot dit resultaat te komen. Geen schroefje van deze Jaguar XJ6 uit 1984 is dan ook op zijn plaats blijven zitten. Vierduizend onderdelen zijn vernieuwd, vervangen of opnieuw ontworpen. Het interieur, exterieur, de ophanging en de aandrijflijn zijn allemaal aangepakt. Zo heeft hij onder meer LED-verlichting, adaptieve dempers achter en unieke bumpers voor en achter, om maar een kleine greep uit de enorme lijst van aanpassingen te doen.
Zes-in-lijn
Het uiterlijk mag dan strakgetrokken en gemoderniseerd zijn, de motor is dat niet. Voorin zit nog steeds de 4,2 liter zes-in-lijn, die op speciaal verzoek van McBrain wel voorzien is van drie 2 inch grote carburateurs van een Jaguar E-Type. Ook is er een speciaal uitlaatsysteem voor gemaakt, met vier eindstukken.
Geluid
In het met rood leer beklede interieur is uiteraard ook een sterkere geluidsinstallatie gemonteerd. Dat systeem wordt nu aangestuurd door een infotainmentsysteem dat chique in het dashboard is weggewerkt, bijna alsof het er altijd hoorde te zitten. Daarnaast is er meer akoestisch dempingsmateriaal geplaatst en zijn er moderne rubbers gebruikt, zodat het interieur veel stiller is dan voorheen.
Greatest Hits
De auto heeft de toepasselijke naam ‘Greatest Hits’ meegekregen en staat nu te schitteren op de Autosalon van Genève. Jaguar trapt met deze bijzondere XJ ook het grote verjaardagsfeest van het model af. Volgend jaar vier de Jaguar XJ namelijk zijn vijftigste verjaardag.
Lees ook:
- Jaguar viert zestig jaar E-Type ook met 'meest exclusieve F-Type ooit'
- Sneller en beter: dit is de I-TYPE 5, de nieuwe Formula E Jaguar
- En de Jaguar E-Pace is de volgende
- Vernieuwde Jaguar XF biedt meer vermogen voor minder geld
Ook interessant
-
Lotus Type 131 wordt hybride-sportwagen, andere types eruit
-
Brandweerman bedenkt oplossing voor het blussen elektrische auto’s
-
James Bond-auto nog niet uitverkocht
-
Dit zijn de typenamen van Mercedes’ kleine MPV, de T-Klasse
-
Met een stokoude Subaru naar van Amsterdam naar Tokyo rijden: het kan
-
Vijf redenen waarom je (niet) een Dacia Sandero moet kopen
-
6.0 W12 versus 1.5 TSI: mag je de Audi A3 een limousine noemen?
-
5 must-haves: een televisie duurder dan een Model 3 en meer!
-
Autovisie Kennisquiz – Algemene kennis #3
-
Deze Aston Martin DB5 heeft de James Bond-gadgets – Sjoerds Weetjes 222
-
Volkswagen Groep haalt CO2-doel niet, moet flinke boete betalen
-
Formule 1-legende Jenson Button terug als adviseur bij Williams