Toyota verkoopt overgebleven aandelen Tesla
:quality(80)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F06%2Ftoyota_ft-4x_concept_991.jpg)
Toyota heeft al zijn overgebleven aandelen Tesla verkocht. In 2010 ging de Japanse autofabrikant een samenwerking aan met Tesla voor de ontwikkeling van elektrische voertuigen. Die samenwerking is al eerder stopgezet.

Toyota kocht in 2010 zo’n 3 procent van de aandelen Tesla voor 50 miljoen dollar (gecorrigeerd voor inflatie en omgerekend zo’n 49,7 miljoen euro). In 2014 verkocht het bedrijf al een deel daarvan en nu heeft het ook de rest van de hand gedaan.
“Toyota heeft de elektrische auto lange tijd links laten liggen”
“Onze gezamenlijke ontwikkeling van elektrische voertuigen is al een hele tijd terug beëindigd”, zei een woordvoerder van Toyota tegen Automotive News Europe. “En aangezien er geen nieuwe ontwikkelingen op dat gebied zijn geweest, hebben we besloten om al onze aandelen weg te doen.”
LEES OOK: TOYOTA LAND SPEED CRUISER BREEKT SUV-SNELHEIDSRECORD
Als pionier op het gebied van hybrides en plug-in hybrides heeft Toyota de elektrische auto lange tijd links laten liggen. Vorig jaar heeft het concern echter een eigen elektrische divisie opgezet.
Botsproef tussen Toyota Corolla’s (1998 en 2015) is schokkend
Lees ook:
- Nieuwe records Tesla in 2020, Model Y is Chinese topper
- Noorwegen: meer elektromodellen dan benzine, Tesla verliest koppositie
- Jim Glickenhaus daagt Elon Musk en zijn Cybertruck uit
- Dit wordt de allereerste Tesla Model S met een dikke 6,2-liter V8
Ook interessant
-
Blaze EV Classic is het beste alternatief voor een scooter
-
Lockdown-lol: vijf redenen waarom je je als autoliefhebber niet/wel hoeft te vervelen
-
Wankelmotor?! Deze vijf crossovers zien we in 2021 op de weg
-
Autovisie Kennisquiz – Algemene kennis #2
-
Abt kan doodnormale leaseauto’s 27% meer vermogen geven
-
Bedankt, Joop Donkervoort
-
Nissan Qashqai e-power rijdt drie kilometer vol-elektrisch
-
‘Chevrolet laat in 2025 elektrische Corvette SUV zien’
-
Camper overbodig? Car camping met daktent gaat als een trein
-
‘Moderne opvolger Renault 4 heet 4Ever’
-
Nieuwe directeur moet VDL Nedcar van ondergang redden
-
BMW verkoopt Motorsport-circuitversies nu via dealers