Toyota stelt zijn hybridepatenten vrij beschikbaar
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ftoyota_prius_61.jpeg)
Toyota stelt zijn hybridepatenten vrij beschikbaar aan andere fabrikanten. Op die manier probeert het bedrijf ervoor te zorgen dat meer merken met hybrides komen in plaats van elektrische auto’s. Toyota heeft namelijk zwaar ingezet op de technologie.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ftoyota_prius_61.jpeg)
De Japanse fabrikant heeft bijna 24.000 patenten op de hybridetechniek die in zijn Prius-modellen wordt gebruikt. Alle patenten – behalve die op de lithium-ion batterijtechnologie van Toyota – zijn beschikbaar voor concurrenten. Het bedrijf zegt zelfs onderdelen als motoren, omvormers en batterijen aan derden te willen leveren.
Geen laadinfrastructuur nodig
Prius Wagon en Prius C
De eerste generatie Prius werd in 1997 geïntroduceerd. Zes jaar later kwam zijn vervanger op de markt, die overstapte op een hatchbackcarrosserie (de eerste Prius was een compacte sedan). Van de derde generatie (2009) kwam ook een grotere Prius Wagon-variant op de markt. In markten buiten Europa levert Toyota ook een compacte Prius C-versie. Sinds 2012 is er een Prius Plug-in Hybride.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lynk & Co 02: goedkoper, zuiniger en ruimer dan Volvo EX30
-
Deze parkeerplaats in P.C. Hooftstraat kost meer dan nieuwe Ferrari
-
Voorkom een boete! Met deze banden mag je Italië niet in
-
Zelf racen in sportwagencup kan! Dit kost het
-
Tanken na de ‘klik’ van het vulpistool: de gevolgen voor jouw auto
-
Land Cruiser te duur? Spotgoedkope Suzuki is ook serieuze 4×4
-
Audi RS 3 vs. Toyota GR Yaris: Welke is leuker op de Nordschleife?
-
Nieuwe Subaru-airbag kan veel Nederlandse levens redden
-
Het indrukwekkende wagenpark van F1-coureur Lando Norris
-
Ford Puma Gen-E is een redelijke EV met één groot pluspunt
-
Volvo S90 is vernieuwd en blijft dus toch nog wat langer bestaan
-
Dit moet je volgens Audi-designer weten over nieuwe A6 Limousine