Throwback Thursday: Jaguar XKR-S
Testredacteur Peter Hilhorst blikt elke donderdag via zijn Instagram-account terug op een memorabel driftmoment. Op deze Throwback Thursday is dat de Jaguar XKR-S uit 2012.
Peter vertelt: “De XKR-S is een scherpere, krachtigere en wildere versie van de normale coupe van Jaguar. Monsterlijk sterk met 550 pk en 680 Nm op. Prachtige statistieken, en de soundtrack is bijpassend. Vol drama, bombastisch en meeslepend. Zo luid, dat het voor sommigen teveel van het goede is. Net als zijn nimmer aflatende hang naar overstuur.
Je moet je best doen om niet dwars te gaan. Maar probeer die verleiding in deze Jaguar maar eens te weerstaan. Lukt je niet. Veel te leuk en veel te makkelijk. Mike Cross, onderstelgoeroe van Jaguar, is een driftfanaat en de XKR-S een exponent van zijn liefde voor overstuur. Dat merk je aan alles.
Door de snelle (directer dan een XKR) besturing komt het tegenstuur altijd op het goede moment en dat geeft vertrouwen. Met zoveel koppel en zo’n geweldig actief sperdifferentieel wordt dwarsgaan een tweede natuur. Een verplichting aan de auto ook. Stootje gas om de drift in te zetten, beetje tegenstuur, nog een vleugje gas om de maximale sliphoek op te zoeken en vervolgens vasthouden. Net zo lang totdat de rook als een shelf cloud boven het asfalt hangt.”
Lees ook:
- De designer van deze auto baalde dat hij deze SUV moest tekenen | Sjoerds Weetjes 493
- Controversiële nieuwe Jaguar komt mogelijk tóch met brandstofmotor, maar dat is niet per se goed nieuws
- Deze goed klinkende V8-occasion zorgt wel voor jaloerse blikken, maar is bereikbaarder dan je denkt
- Jaguar is bang dat zijn nieuwe luxe-EV afschrijft als een malle! Dealers vrezen voor de oplossing
Ook interessant
-
Veilinghuis Sotheby’s maakt een fout van 4,8 miljoen euro: de Zweedse overheid wil nu een Ferrari F40 terug
-
David reed meer dan 500.000 kilometer met zijn elektrische auto, zijn accu verloor slechts 8 procent capaciteit
-
Nieuwe uitvinding van Mercedes maakt einde aan wagenziekte, dit is hoe het werkt
-
Caterpillar onthult nieuwe pickup en het is een moddervette rups voor de bouwplaats
-
Amerikaanse politie voert gevaarlijke PIT-manoeuvre uit bij man die met spoed naar kinderziekenhuis rijdt
-
Drie auto’s op een T- of Y-splitsing, wie heeft er voorrang?
-
Diesel 2,38 euro per liter! Waarom juist ondernemers nu de klos zijn
-
BYD laadt elektrische auto in 5 minuten op met 1.500 kW: sneller kun je niet tanken
-
Nederlander kan ineens 200+ km/h rijden met 999 cc driecilinder na installeren trekhaak
-
Blijf in Nederland! Download gratis de vijf leukste autoroutes
-
Nieuwe BYD heeft met meer dan 1.000 km de grootste EV-actieradius, en hij is ook voor Nederland
-
Nieuwe, goedkopere E20-benzine in Duitsland: mag jij dit tanken?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1549.jpg)