Tesla introduceert Model 3 met 150 kilometer bereik
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ftesla-model-3.png)
Het is de laatste tijd een rotzooitje bij Tesla. Prijzen stijgen en dalen, en het modellenaanbod verandert bijna dagelijks. Nu komt de Amerikaanse autobouwer weer met een nieuw model: een Model 3 met maar 150 km bereik.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ftesla-model-3.png)
Elon Musk, CEO van Tesla, pocht maar wat graag over het bereik van zijn elektrische auto’s en dat mag hij ook, want maar weinig concurrenten kunnen het bereik van een goed uitgeruste Tesla evenaren. Maar het is daarom wel heel erg vreemd dat de fabrikant nu met een Model 3 komt waarmee amper dagelijks woon-werkverkeer gedaan kan worden. Het bereik van maar 150 kilometer gaat wel gepaard met een lagere prijs dan het huidige instapmodel.
Canada
Net zoals het geval is met het basismodel van de Model 3, kan ook de nieuwe gelimiteerde versie niet op de website besteld worden. Om er een te bemachtigen moet de koper naar Tesla bellen, of een showroom binnenstappen en ernaar vragen. Oh, en hij moet in Canada wonen. Het idee van de allergoedkoopste Model 3 is namelijk dat Canadezen gebruik kunnen maken van een belastingvoordeel aldaar.
De Canadese regering heeft namelijk bedacht dat inwoners van het land $5.000 korting krijgen als zij een elektrische auto kopen van minder dan $45.000 die ruimte heeft voor zes of minder personen. Het basismodel van de Model 3 stond voor $47.000 in de showroom, dus kopers grepen net naast het belastingvoordeel. Tesla komt mensen daar nu in tegemoet door een softwarematig gelimiteerde Model 3 op de markt te brengen. Deze limitatie kan later waarschijnlijk tegen meerbetaling opgeheven worden zodat eigenaren normaal met hun auto kunnen rijden.
Lees ook:
Ook interessant
-
Cybertruck inruilen? Zelfs Tesla geeft er maar een grijpstuiver voor
-
Tesla heeft dit probleem nog in ieder geval vijf jaar
-
Dit kost de nieuwe Toyota Urban Cruiser in Nederland
-
Goedkope Tesla laat toch weer langer op zich wachten
-
Dit is hoe krankzinnig veel de Renault 5 Turbo 3E kost
-
Toyota Camry is oerdegelijke vergeten occasion
-
Zo weinig Cybertruck-reserveringen heeft Tesla weten te verzilveren
-
Leasemaatschappij verlaagt boete contractbreuk voor Tesla-rijders met spijt
-
Deze AliExpress-gadget maakt einde aan grote Tesla-ergernis
-
Zo makkelijk kun je een ‘zelfrijdende’ Tesla voor de gek houden
-
Toch ineens een goedkopere Tesla, dit weten we over de mini-Y
-
Aandeel Tesla met 50 procent gedaald! Dat is het Elon Musk-effect