Skoda Karoq neemt stokje van Yeti over
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2F1920_170428skodakaroq.jpg)
De aankomende compacte SUV van Skoda, de opvolger van de Yeti, gaat Karoq heten. Dat is dus een naam uit Alaska voor een Duits-Tsjechische auto die op 18 mei in Zweden wordt onthuld.
Wij zijn echt ontzettend benieuwd hoe een merk als Skoda bij zo’n naam komt. Want de aanduiding komt uit de taal van de inheemse Alutiiq-stam, die op Kodiac Island voor de zuidkust van Alaska leeft. Blijkbaar is ‘auto’ in de Alutiiq-taal ‘kaa’raq’ en staat ‘ruq’ voor pijl, wat bij Skoda dan Karoq oplevert. Hoe hebben de ‘naamdeskundigen’ bij Skoda dat in vredesnaam uitgezocht? En krijgen de Alutiiq daar dan ook geld voor?
LEES OOK: SKODA VISION E GEEFT VOORPROEFJE KODIAQ COUPÉ
Hoe dan ook, de Karoq wordt min of meer de opvolger van de Yeti en komt op de markt als voorwiel- en vierwielaandrijver. Skoda meldt daarbij dat toekomstige SUV’s van het merk eveneens de naamgeving van de Karoq en Kodiaq (Kodiak Island… get it?) zullen volgen. Beginnend met een K en eindigend met een Q dus.
Lees ook:
Ook interessant
-
Wordt dit de elektrische auto van het volk?
-
Woningtekort? Deze Skoda Enyaq iV camper is de oplossing!
-
Hoe sommige Nederlanders hun elektrische auto spotgoedkoop opladen
-
Nieuwe EU-regels maken het leven bezitters van elektrische auto’s makkelijker
-
Dit is Lamborghini’s eerste plug-in hybride V12: de Revuelto!
-
Uitgelekte beelden onthullen nieuwe Lamborghini Revuelto
-
Deze nieuwe Kia EV9 kan trekkracht downloaden
-
Duik in de prijslijst: de Xpeng P7, de ‘nieuwe’ Tesla-concurrent
-
Smart geeft een sneakpreview van zijn compleet nieuwe model
-
Problemen met de Lucid Air? Honderden auto’s teruggeroepen
-
De nieuwe Renault Espace: dé Europese MPV breekt met het verleden
-
Losgedraaide wielbouten en vernielde showauto’s bij auto-event in Assen