Record: Bugatti Chiron van 4 miljoen euro op Nederlands kenteken
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F02%2FR4A7943.jpg)
Voor het eerst is er een auto met een nieuwwaarde van vier miljoen euro op Nederlands kenteken geregistreerd. De sportwagen, een Bugatti Chiron, werd deze week afgeleverd, zo blijkt uit data van de RDW.
De Chiron, hier afgebeeld op archieffoto’s, kent een nieuwprijs van precies 4.064.477 miljoen euro. Daarmee verbreekt de hypercar het record dat eerder dit jaar werd neergezet. Afgelopen maart registreerde Bugatti-dealer Pon Luxury Cars in Leusden een Chiron met een nieuwwaarde van 3.622.222 euro in Nederland. Nu, drie maanden later, volgde er een ter waarde van 3.636.742 euro. Het record werd direct gebroken, want meteen ging het exemplaar van dik vier miljoen euro op kenteken.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F02%2FR4A1445.jpg)
Wie de koper is, laat de Bugatti-dealer niet weten. “Wij doen nooit uitspraken over onze clientèle”, aldus het dealerbedrijf, dat reeds zeven Chirons op Nederlands kenteken afleverde. Het ‘goedkoopste’ exemplaar kostte dik 2,6 miljoen euro en werd in 2018 afgeleverd. De vanafprijs van de hypercar ligt momenteel op 2,7 miljoen euro. Met tonnen kostende opties en gepersonaliseerde verzoeken loopt het prijskaartje rap op. Van de nieuwprijs vloeit uiteraard 21 procent aan btw naar de staatskas, terwijl het bpm-bedraag nu 192.000 euro bedraagt.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F02%2FR4A1390.jpg)
Slechts 500 stuks
De Bugatti Chiron is met een begrensde topsnelheid van 420 km/h de snelste productie-auto ter wereld en haalt als Super Sport zelfs 440 km/h. Van stilstand naar 100 km/h doet de sportcoupé met 8.0 W16-benzinemotor en vier turbo’s in 2,4 tellen. Er worden slechts 500 stuks met de hand vervaardigd, die allemaal zijn verkocht. Hij kwam in 2016 op de markt en gaat in 2024 uit productie.
Eerste Aston Martin Valkyrie op kenteken
Het is een goede week voor de Nederlandse staatskas. Op dézelfde dag als de Bugatti Chirons ging een 3,2 miljoen euro kostende Aston Martin Valkyrie op kenteken. Deze sportcoupé is ontwikkeld in samenwerking met het raceteam van Max Verstappen en kent dezelfde designer, de superieure Adrian Newey, als de F1-racewagen van Red Bull Racing.
Lees ook:
Ook interessant
-
Waarom de Porsche 911 Sport Classic in Amerika 250.000 euro (!) duurder is
-
Wij zijn hartstikke dom, aldus Tesla-baas Elon Musk
-
Zo steekt Dacia meedogenloos de draak met BMW
-
Tesla liegt klanten voor: ‘Video zelfrijdende auto in scène gezet’
-
Tesla-topman Musk denkt dat grootste rivaal uit China zal komen
-
Dit kost de Lucid Air Grand Touring in Nederland, goedkoper dan Tesla Model S?
-
Occasions: 3 tweedehands auto’s waarmee je een caravan kan trekken voor maximaal 10.000 euro
-
ViaPlay wordt duurder: zo stream je Formule 1 goedkoper of gratis
-
Autovisie Kennisquiz: lang leve de ledlichtunits (2/2)
-
Laat de Hummer maar komen: EU wil zwaardere auto’s toestaan met rijbewijs B
-
Dit is hoe groot het accupakket van Tesla’s elektrische vrachtwagen (Semi) is
-
Dochteronderneming Nederlandse Lightyear falliet