Nissan X-Trail laat tot zomer 2022 op zich wachten
Nissan grijpt de Auto China 2021-autoshow in Shanghai (21-28 april) aan voor de internationale lancering van de fonkelnieuwe X-Trail. Voor zijn Europese dealerpremière moeten we nog tot de zomer van 2022 wachten.
Na de productverjonging van de SUV’s Juke en Qashqai, waarvan de verkoop over enkele maanden van start gaat, is het nu de beurt aan de grotere SUV van het merk. Hij deelt de technische basis met zijn kleinere broers, meer met die van de Qashqai dan met die van de Juke. Het nieuwe platform is lichter dan voorheen. Het geeft de designer bovendien meer vrijheid in het carrosserie-ontwerp. Nissan benadrukt ook dat de architectuur van Renault-Nissan-Mitsubishi ook geschikt is voor de elektrische aandrijflijn met range-extender (e-Power genaamd). De aandrijflijn is al voor de Qashqai aangekondigd. De X-Trail zal eveneens met een e-Power-aandrijflijn op de markt komen. De trekkracht van de elektromotor die gevoed wordt door een verbrandingsmotor -de benzinemotor drijft de wielen niet rechtstreeks aan- wordt via vier wielen op de weg overgebracht.
Zeven zitplaatsen
Ondanks dat de technische basis gelijk is aan die van de Qashqai positioneert de fabrikant het model een klasse hoger in de markt. De auto krijgt bovendien maximaal zeven zitplaatsen, waar de Qashqai maximaal vijf personen kan vervoeren. Nissan noemt de X-Trail dan ook een “familie-georiënteerd model met een flexibel en variabel in te richten interieur.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F04%2FNissanX-TRAILcomingtoEuropeEnglish.jpg)
Vierde generatie
Meer details over de nieuwe X-Trail maakt het merk later bekend. Het duurt immers nog dik een jaar voordat de SUV in de verkoop gaat. De nieuweling is de vierde generatie. De productlijn startte in 2001 en in 2007 verscheen de tweede editie. Het bestaande model dateert van 2013. Nissan was oorspronkelijk van plan om de vierde generatie X-Trail in Engeland te bouwen, maar nadat Nissan dat besluit had genomen, kondigde Groot-Brittannië aan uit de Europese Unie te stappen. Nissan schrapte direct de Engelse productieplannen, aangezien lang uitbleef op welke voorwaarden de EU en Groot-Brittannië zouden blijven samenwerken. Voor de Qashqai bleef Nissan wel trouw aan de fabriek in Sunderland.
Lees ook:
- Deze occasion is niet alleen handig op wintersport, maar ook in Nederlandse steden
- Deze 23 jaar oude Nissan is een van de allerduurste tweedehands auto's van Nederland
- Dit is een heerlijke sportauto zonder poespas, maar voor zo’n occasion moet je wel aardig wat betalen
- Met deze occasion hoef je niet je spaarvarken te plunderen, maar heb je wel een sportieve coupé
Ook interessant
-
Deze legendarische sportauto uit de 60s probeert voor de zoveelste keer een comeback te maken
-
Dat deze Amerikaanse auto al na twee jaar van de markt verdwijnt, is de schuld van Trump
-
Handen los en ogen (even) dicht! Ford zet in 2028 grote stap richting autonoom rijden
-
Duik in de prijslijst: dit kost de goedkoopste nieuwe auto van Nederland
-
Meer dan 30.000 Volvo EX30’s moeten terug naar dealer: “Dit kan leiden tot brand in de accu”
-
Nieuwe trajectcontrole A12: hier moet je vanaf vandaag goed op jouw snelheidsmeter letten
-
BMW en Audi pas op! Deze premium Renault Filante is luxer dan je denkt
-
Skoda’s 7-zitter krijgt een naam: Peaq is de grootste auto van het merk
-
Deze winter ruim 134 miljoen kilo zout gestrooid in Nederland, hoe schadelijk is dat voor de natuur?
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 4): Renault Twingo en Polestar 5
-
12 procent meer autodiefstallen: dit zijn de 10 meest gestolen modellen
-
Garagisten verzwijgen massaal veiligheidslabels banden, terwijl remweg al snel 18 meter langer is