Nissan BladeGlider terug als werkend prototype
Het is alweer drie jaar geleden sinds de Nissan BladeGlider gepresenteerd werd op de autoshow van Tokyo. Nu is de auto terug als werkend prototype.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F08%2FNissan-BladeGlider-Autovisie.nl-1.jpg)
Nissan BladeGlider
Het blijft een bijzondere verschijning, met zijn smalle neus en brede achterkant. Hij is zo aerodynamisch mogelijk en moet toch ook heel stabiel rijden. Toch hoef je de Nissan BladeGlider de komende jaren niet op de weg te verwachten. Met het prototype wil Nissan puur en alleen laten zien dat elektrische aandrijving goed samen gaat met rijplezier. De achterwielen BladeGlider heeft twee elektromotoren die samen 272 pk en 707 Nm leveren. Ze zorgen ervoor dat de 1.300 kg wegende auto in minder dan vijf seconden de 100 km/u aantikt. Tegelijkertijd ligt de topsnelheid boven de 190 km/u.
1+2
Door zijn aparte vorm heeft ook het interieur een andere indeling gekregen. De bestuurder zit alleen voorin en achterin is plaats voor twee passagiers. De portieren ogen – net als de hele auto – heel futuristisch. Ze scharnieren aan de achterkant en openen schuin naar boven toe. Alsof het de omgekeerde portieren van een McLaren P1 zijn. De Nissan BladeGlider heeft geen dak en ook geen buitenspiegels. Aan weerszijden van het stuur zitten beeldschermen waarin het beeld van twee verschillende camera’s wordt weergegeven.
Lees ook:
- Deze degelijke occasion is misschien niet de meest praktische MPV, maar wel één van de goedkopere
- Nissan Gravite is kleine zevenzitter voor minder dan 6.000 euro
- Autovisie Garage: heel slecht nieuws voor de Nissan Skyline...
- Deze te heet gewassen Nissan Skyline GT-R is eigenlijk een Suzuki en kost maar 3.624,95 euro
Ook interessant
-
Benzine duur door oorlog Iran, maar zo tank je wél goedkoop: “Scheelt 100 euro per 1.000 kilometer”
-
Nieuwe Alpine A110 zou alleen als EV komen: “We werken nu toch aan brandstofmotor”
-
Duik in de prijslijst Hyundai Nexo: dit kost de waterstofauto in Nederland
-
Geen busje, maar ‘grand limousine’! De Mercedes VLE is een rijdende huiskamer en bioscoop in één
-
Vijf cilinders, instelbare schroefset en 400 pk: competition limited is Audi RS 3 voor fijnproever
-
Jutta Leerdam krijgt peperdure G-Klasse van vriend Jake Paul, dit kost haar tweede auto
-
Mercedes gaat nieuw platform bouwen met techniek van het Chinese Geely
-
Porsche Cayenne Electric S krijgt aantal pk’s waar zelfs Satan van schrikt
-
BMW i8 wordt bereikbaar, daarom leggen YouTubers er wankelmotoren en zescilinders in
-
Deze automerken krijgen de hardste financiële klappen door oorlog Midden-Oosten
-
Veilinghuis Sotheby’s maakt een fout van 4,8 miljoen euro: de Zweedse overheid wil nu een Ferrari F40 terug
-
David reed meer dan 500.000 kilometer met zijn elektrische auto, zijn accu verloor slechts 8 procent capaciteit
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F08%2FNissan-BladeGlider-Autovisie.nl-5.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F08%2FNissan-BladeGlider-Autovisie.nl-3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F08%2FNissan-BladeGlider-Autovisie.nl-6.jpg)