Nieuwe Subaru Impreza staat op IAA Frankfurt
Aan de vooravond van de Autosalon van Genève 2017 liet Subaru Corporation zich nog niet uit over de levering van de nieuwe Impreza in Europa, maar tijdens de publieksdagen deelde de Zwitserse importeur alvast een folder van de nieuwe generatie Subaru Impreza uit. De nieuweling wordt op de IAA in Frankfurt voor de Europese markt gepresenteerd.
Daarmee is duidelijk dat Subaru de nieuwe Impreza in ieder geval in twee landen gaat leveren, Duitsland en Zwitserland. Op laatstgenoemde markt komt de vijfdeurs hatchback vanaf december in de showroom te staan, zo valt in de folder te lezen. In welke landen de Impreza nog meer op de prijslijst verschijnt, is volgens Subaru Corporation nog niet bepaald. Een en ander is afhankelijk van de reactie van de dealers in de landen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F03%2FIMG_5197.jpg)
Compleet nieuw
Subaru lanceerde de nieuwe generatie Impreza in april 2016 op de New York International Auto Show. Vervolgens ging de hatchback in de Verenigde Staten, Canada en Japan in de verkoop. Daar komt eind dit jaar dus Europa bij. De auto is er als vijfdeurs hatchback en als vierdeurs sedan. In vergelijking met zijn voorganger staat de auto op een compleet nieuw platform, dat vanaf heden de basis vormt voor alle toekomstige modellen. De XV beschikt over de bodemsectie met exact dezelfde wielbasis. In welke versies en met welke motoren de Impreza de oversteek maakt, is nog niet bekend. De fabrikant heeft voor de vierwielaangedreven middenklasser zowel benzine- als dieselmotoren beschikbaar.
LEES OOK: SUBARU IMPREZA HEEFT VOORTAAN DUBBEL PASPOORT
Beperkte levering
Het bestaande model is slechts in vijf landen leverbaar, zo geeft de woordvoerder aan. Mogelijk kiest de fabrikant er voor om ook de volgende editie op een beperkt aantal markten te leveren. In Nederland werd het model niet geleverd. Alleen de (Impreza) WRX STI verscheen op de Hollandse prijslijst. Subaru neemt binnen enkele maanden een besluit of de Impreza ook naar Nederland komt.
Lees ook:
- Test Subaru Solterra: "Hij zit zichzelf in de weg"
- Deze crossover is misschien een beetje duur, maar ook een uiterst betrouwbare terrein-occasion
- Speel jij weleens op de PlayStation? Dan is deze Subaru Uncharted voor jou gebouwd
- Vergeet Staatsloterij: met Subaru-loterij win je echt leuke auto’s, al is er wel een nadeel
Ook interessant
-
Grote plug-in hybride-SUV nu voor minder dan 30.000 euro in Nederland: dit krijg je voor het geld
-
Deze unieke Bugatti lijkt 25 jaar oud, maar is gloednieuw en kost 20 miljoen euro
-
Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
-
Meer dan 900 mensen per dag hebben dit probleem met hun auto, wat deze gadget van 35 euro voorgoed oplost
-
Nog een nieuwe trajectcontrole: hier op de A7 moet je goed op je snelheid letten
-
Doorrijtaks: rij je door dit land naar de wintersport, dan kun je in de toekomst een flinke boete krijgen
-
Nederlandse politie laat ineens ruige 4×4’s zien: busjes met 3,0-litermotor zijn redder in nood
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Lucid Gravity in Nederland
-
Nieuwe remlichten in 2026 verplicht: waarom je wél moet schrikken als je dit ziet
-
Benzine duur? In dit Europese land betaal je nooit meer dan 1,34 euro per liter, zelfs niet langs de snelweg
-
Deze sportwagen van minder dan 45.000 euro komt nu eindelijk naar Europa
-
Bugatti-CEO: ‘Onze onderdelen zijn niet zó duur, koplamp kost maar 25.000 euro’
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FSjoerd-van-Bilsen.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2Fsubaru-impreza-hatchback-01.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2Fsubaru-impreza-hatchback-06.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F08%2FSubaru-Impreza-interieur-Autovisie.nl_.png)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FSubaru-impreza-productie-e1469177820627.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2Fsubaru-impreza-hatchback-04.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2Fsubaru-impreza-hatchback-03.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2Fsubaru_impreza_32_1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2Fsubaru_impreza_xx-5-door_concept_2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2Fsubaru_impreza_5-door_concept.jpg)