McLaren Brussel komt met speciale MSO-editie 720S Spa 1968
Als u denkt dat dit gewoon een gele McLaren 720S is, dan heeft u het mis. Het is wederom een speciale uitvoering van McLaren Special Operations (MSO), ditmaal eentje die door McLaren Brussel is besteld. Het is de 720S Spa 68.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fbruce-mclarens-1968-belgian-win-honored-with-mclaren-720s-spa-68-collection_8.jpg)
Want er is weer iets ’te vieren’. Het is namelijk vijftig jaar geleden dat Bruce McLaren zijn eerste Belgische Grand Prix won. Althans, het is december, dus is het vijftig en een half jaar geleden. Hoe dan ook, McLaren Brussel greep de gelegenheid aan om drie speciale 720S-modellen bij MSO te bestellen.
Papaya Orange
Die zijn allemaal uitgevoerd in Anniversary Orange, een kleur die dicht in de buurt komt bij het Papaya Orange van de McLaren M7A van Bruce McLaren. Verder is de speciale editie te herkennen aan afbeeldingen van het Spa-Francorchamps-circuit op de flanken en de stoelen. Op de sleutel staat Spa 1968.
Twinturbo V8
De McLaren 720S wordt aangedreven door een 4,0 liter twinturbo V8. De motor is een doorontwikkeling van de bekende 3,8 liter unit uit de 650S en 675LT. Zoals de naam van het model al verklapt, levert de krachtbron 720 pk. Het maximumkoppel ligt op 770 Nm. Daarmee gaat hij in 2,9 seconden van stilstand naar 100 km/h. Zijn topsnelheid ligt op 341 km/h.
720S Spider
Twee weken geleden onthulde McLaren de 720S Spider. Die is even krachtig en even snel als zijn coupébroer. Alleen met het dak open ligt de top iets lager: op 325 km/h. De Spider weegt dan ook slechts 49 kilogram meer dan de dichte versie van de 720S. Bijzonder aan het metalen klapdak is dat de c-stijlen grotendeels van glas zijn, wat het zicht naar achteren ten goede moet komen.
Lees ook:
- Deze occasion wil je: hyperexclusieve bolide die maar één iemand blij gaat maken
- Goedkoopste McLaren ooit (2.079 euro) is het ideale kerstcadeau voor een autoliefhebber
- Laat de Lamborghini Urus staan! McLaren komt met grote SUV, en die is er sneller dan je denkt
- Rus crasht zijn McLaren 720S in de regen: is dit opzettelijk?
Ook interessant
-
Kun je straks nog autorijden zónder AI aan boord? “Nu zijn die systemen soms nog beroerd”
-
Politievlogger deelt foute tip die je boete van 320 euro kan opleveren: “Dit moet hij rechtzetten”
-
“Japanners, die ooit de Europese markt veroverden, kijken nu toe hoe de Chinezen dat kunstje herhalen”
-
Genesis-modellen dit jaar nog in Nederland, maar pas vanaf 2027 zijn het geen luxe Hyundai’s
-
F1-coureur (19) crasht met 300.000 euro kostende Mercedes, enkele dagen nadat hij deze ophaalde
-
Wat betekent dit groene bord op een parkeerplaats?
-
Duik in de prijslijst: dit kost de nieuwe Mercedes-Benz GLB in Nederland
-
Na bijna 10 jaar is hier het eerste beeldmerk van de Tesla Roadster, maar dat valt behoorlijk tegen
-
Dit is de snelle auto van Olympisch kampioen Jutta Leerdam, en dit kost hij in Nederland
-
AMG-CEO geeft toe dat viercilinder in Mercedes C 63 een misser was: “Ze worden uit productie genomen”
-
De goedkoopste auto van Nederland is plots veel beter geworden: eindelijk een serieuze optie?
-
Zou je hier een half miljoen euro voor betalen? Elektrische Ferrari heeft kaal retrodashboard
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fbruce-mclarens-1968-belgian-win-honored-with-mclaren-720s-spa-68-collection_7.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fbruce-mclarens-1968-belgian-win-honored-with-mclaren-720s-spa-68-collection_4.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fbruce-mclarens-1968-belgian-win-honored-with-mclaren-720s-spa-68-collection_8.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fbruce-mclarens-1968-belgian-win-honored-with-mclaren-720s-spa-68-collection_5.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fbruce-mclarens-1968-belgian-win-honored-with-mclaren-720s-spa-68-collection_3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fbruce-mclarens-1968-belgian-win-honored-with-mclaren-720s-spa-68-collection_2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fbruce-mclarens-1968-belgian-win-honored-with-mclaren-720s-spa-68-collection_6.jpg)