Lamborghini Urus ook als plug-in hybride
Om Kees uit Flodder te parafraseren: ‘Lamborghini wat doet u nu?’ Want de fabrikant die stug vasthoudt aan atmosferische tien- en twaalfcilinders introduceert een plug-in hybride aandrijflijn… in een SUV.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F12%2Flamborghini_urus_concept_2.jpeg)
Dat heeft Maurizio Reggiani, ontwikkelingsdirecteur bij Lamborghini, tegenover Autocar bevestigt. De Urus, de aankomende offroader uit Sant’Agata Bolognese, komt niet alleen met een twinturbo 4,0 liter V8 op de markt, maar ook als plug-in hybride. Lamborghini’s eerste SUV sinds de LM002 deelt zijn platform met de Audi Q7 en Bentley Bentayga.
Over de keuze voor een geblazen achtcilinder zegt Reggiani: “Een turbomotor is absoluut noodzakelijk omdat een SUV veel koppel nodig heeft.” Volgens hem blijft Lamborghini de atmosferische krachtbron echter trouw. “Een supercar is anders. Daarin wil je dat de motor snel reageert, je wil de ontsteking in iedere cilinder kunnen voelen. Voor onze andere modellen zijn atmosferische motoren nog steeds de beste keuze.”
LEES OOK: KOOP DAN! LAMBORGHINI DIABLO VAN DONALD TRUMP
Lamborghini onthulde in 2012 een ontwerpstudie van de Urus, maar daar zal het productiemodel behoorlijk van afwijken. “[Het design] is behoorlijk geëvolueerd sinds de lancering van de concept car”, aldus Reggiani. “De uiteindelijke auto ziet er van binnen en van buiten een stuk beter uit. […] Het ontwerp zal puur Lamborghini zijn.”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F12%2Flamborghini_urus_concept_4.jpeg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F12%2Flamborghini_urus_concept_3.jpeg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F12%2Flamborghini_urus_concept_1.jpeg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F12%2Flamborghini_urus_concept_4.jpeg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F12%2Flamborghini_urus_concept_3.jpeg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F12%2Flamborghini_urus_concept_1.jpeg)
Lees ook:
Ook interessant
-
David reed meer dan 500.000 kilometer met zijn elektrische auto, zijn accu verloor slechts 8 procent capaciteit
-
Nieuwe uitvinding van Mercedes maakt einde aan wagenziekte, dit is hoe het werkt
-
Caterpillar onthult nieuwe pickup en het is een moddervette rups voor de bouwplaats
-
Amerikaanse politie voert gevaarlijke PIT-manoeuvre uit bij man die met spoed naar kinderziekenhuis rijdt
-
Drie auto’s op een T- of Y-splitsing, wie heeft er voorrang?
-
Diesel 2,38 euro per liter! Waarom juist ondernemers nu de klos zijn
-
BYD laadt elektrische auto in 5 minuten op met 1.500 kW: sneller kun je niet tanken
-
Nederlander kan ineens 200+ km/h rijden met 999 cc driecilinder na installeren trekhaak
-
Blijf in Nederland! Download gratis de vijf leukste autoroutes
-
Nieuwe BYD heeft met meer dan 1.000 km de grootste EV-actieradius, en hij is ook voor Nederland
-
Nieuwe, goedkopere E20-benzine in Duitsland: mag jij dit tanken?
-
Audi-CEO belooft: binnen twee jaar kan jij in deze sportauto echt rijden