Jeep kijkt naar familie-uitbreiding
Nu SUV-modellen en crossovers steeds populairder worden en een almaar grotere punt van de autotaart vormen, merkt Jeep dat het door de autokoper nog altijd als de pure ‘hardcore’ offroadspecialist wordt gezien.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fjeep-grand-commander.jpg)
“En dat moet veranderen”, stelt de kersverse Europese Jeep-baas Jeff Hines. “We zijn weliswaar specialisten als het om 4×4 gaat, maar we mengen ons ook nadrukkelijk in de SUV- en crossovermarkt. Jeep staat als klein merk bekend om de Wrangler. Maar we hebben een breed programma, inclusief SUV-versies van de Renegade en Grand Cherokee. In de Verenigde Staten verkopen wij inmiddels meer dan de helft van onze modellen als ‘4×2’. Een louter achterwiel- of voorwielaangedreven Jeep biedt nog steeds veel capaciteiten in het terrein en ook veel veiligheid, meer dan de concurrentie kan geven.”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F09%2FJeep-Compass-Emile-Voets-Autovisie.nl_.jpg)
Fiat Panda Cross
Volgens Hines dekt Jeep nu 70 procent van de SUV-segmenten af, maar dat percentage neemt de komende jaren toe. “We komen met nieuwe modellen, zoals een grote Grand Wagoneer en een pick-up. Ook kijken we naar een kleiner model. Belangrijk is dat die een echt Jeep-design en het juiste karakter heeft.” Zou een dergelijke auto wellicht op basis van de Fiat Panda Cross kunnen komen? Hines: “Ons zustermerk Fiat heeft daarmee een sterke 4×4 in het kleinste segment en die expertise kunnen we gebruiken.” Verder geeft de Jeep-topman aan dat er niet alleen maar nieuwe modellen komen, maar dat er vanaf 2020 ook geëlektrificeerde aandrijflijnen zullen worden geleverd.
Lees ook:
Ook interessant
-
Getunede Supra wil imponeren, maar crasht voor de deur van Toyota-dealer
-
Deze te heet gewassen Nissan Skyline GT-R is eigenlijk een Suzuki en kost maar 3.624,95 euro
-
Elke rit kost je meer dan nodig: deze banden zorgen voor hogere brandstofkosten
-
Auto’s van Fiat mogelijk begrensd op 118 km/u om ze weer betaalbaar te maken: “Prijzen nu onnodig hoog”
-
Bugatti-topman leert eigenwijze YouTubers de les: “Dit is gevaarlijk”
-
China jat design van Duits automerk! In Stuttgart slijpen advocaten de messen
-
Consumentenbond test betrouwbaarheid: Japanse automerken scoren het best, maar ook deze nieuwkomer breekt door
-
“Waarom hangen in Nederland de verkeerslichten zo ongelofelijk hoog?” Het ministerie geeft antwoord
-
Dit zijn de beste auto’s van 2026 volgens vrouwen
-
Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
-
3.750 euro boete, auto afgepakt en 3 maanden cel: Nederlandse hardrijders in Frankrijk flink aangepakt
-
Stellantis-merken als Peugeot en Citroën kunnen binnenkort Chinese benzinemotor van Leapmotor gebruiken