“Jaguar Land Rover-baas nieuwe topman Bentley”
Nadat eerder werd geroepen dat Audi Sport-baas Stephan Winkelmann de nieuwe topman van Bugatti wordt, gaat nu het gerucht dat Jaguar Land Rovers strategiebaas Adrian Hallmark de Engelse Volkswagen-dochter Bentley gaat leiden. De twee posities worden nu ingenomen door Wolfgang Dürheimer, die heeft aangegeven zich te willen terugtrekken.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2Fcf6894b6-5e65-4541-81c8-2c98ce6d80e7-2.jpeg)
Hallmark, wiens naam door het Duitse Manager Magazin wordt genoemd voor de toppositie bij Bentley, is momenteel verantwoordelijk voor de strategie binnen Jaguar Land Rover. De fabrikanten willen niet reageren op het bericht.
Dürheimer is al enkele jaren de topman van Bentley en Bugatti. Hij werkt al jaren voor het Volkswagen-concern, onder andere voor Porsche. Onder zijn supervisie breidde Bentley het leveringsprogramma uit met de Bentayga, terwijl andere SUV’s van Bentley zullen volgen. Dürheimer is tevens de man achter het project van een elektrisch aangedreven Bentley-model. Binnen Bugatti leidde hij het Chiron-project, waarvan inmiddels 300 van de 500 te bouwen auto’s zijn verkocht.
Hallmark is geen onbekende voor Bentley. De Engelsman droeg zijn steentje bij aan de ontwikkeling van het merk, dat van ongeveer 1000 auto’s per jaar groeide tot 10.000 units per jaar. Sinds 2010 werkt Hallmark voor Jaguar Land Rover.
Lees ook:
- Bentley Arnage vs. Audi S8: betaalbare luxe of bodemloze geldput?
- Mega-afschrijving: hyper-exclusieve Bentley is miljoen euro minder waard na vier jaar
- Belg rijdt in zes jaar 300.000 kilometer met Bentley Continental GT W12: dit heeft hem dat aan benzine gekost
- Nederlandse overheid veilt Bentley van Ali B: hier kun je bieden op de Bentayga
Ook interessant
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 5): goedkope Tesla en Xpeng P7
-
CJIB moet mogelijk 500 miljoen euro aan boetes terugbetalen: “De verhoging van het boetebedrag is ronduit misdadig”
-
Dit zijn de 6 veiligste auto’s van 2025 – en deze twee scoren het slechtst
-
Mercedes-Benz gaat 13.000 woningen bouwen in gigantische eigen stad: waarom doen ze dit nu?
-
Worden rijinstructeurs binnenkort vervangen door drones? Dit is het futuristische idee van Porsche
-
Waarom een Ford-medewerker een opgestoken middelvinger kreeg van president Trump
-
Deze legendarische sportauto uit de 60s probeert voor de zoveelste keer een comeback te maken
-
Dat deze Amerikaanse auto al na twee jaar van de markt verdwijnt, is de schuld van Trump
-
Handen los en ogen (even) dicht! Ford zet in 2028 grote stap richting autonoom rijden
-
Duik in de prijslijst: dit kost de goedkoopste nieuwe auto van Nederland
-
Meer dan 30.000 Volvo EX30’s moeten terug naar dealer: “Dit kan leiden tot brand in de accu”
-
Nieuwe trajectcontrole A12: hier moet je vanaf vandaag goed op jouw snelheidsmeter letten
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FSjoerd-van-Bilsen.jpg)