Het onbegrijpelijke retrodesign van de Alpine Vision
De Alpine-conceptcar die Renault gisteren lanceerde, laat ons in verwarring achter. Hoe kan een merk dat afgelopen jaren juist zo voorop liep met vernieuwende vormgeving nu zijn toevlucht nemen tot de retrostroming die alweer een paar jaar achter ons ligt?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F02%2FIMG_0466-e1455629810881.jpg)
We weten dat het lastig ligt. Iets naars zeggen over een gereanimeerd liefhebbersmerk, daarmee scoor je geen punten. Zeker niet over zo’n sympathieke naam als Alpine. Wie houdt er nou niet van die blauwe bommetjes? En dan van de A110 in het bijzonder. Die gedachte moet Renault ook hebben gehad. De deze week in Monte Carlo gepresenteerde Vision is niks meer of minder dan een moderne interpretatie van dat model. Inclusief die leuke set tweede priemlampjes tussen de koplampen in en de tuimelschakelaars in het interieur.
Van een merk dat geen vernieuwende ontwerpbaas als Laurens van den Acker in dienst heeft, hadden we het misschien wel verwacht. Hoewel we ook dan de wave niet hadden ingezet.
Natuurlijk is de Alpine Vision geen lelijke auto. En de specificaties zoals die stukje bij beetje uitlekken klinken ook veelbelovend. Maar een merk dat in zijn glorietijd grote gebaren niet schuwde met een bombastische auto als de eerste A310; daar had je iets anders van verwacht. Helemaal wanneer je weet dat ze in Parijs een bijna volmaakte Alpine hebben staan in de vorm van de A110-50 concept die tien jaar terug werd gepresenteerd omdat het toen 50 jaar terug was dat het merk werd opgericht.
Die auto was overweldigend qua design en paste toch nog perfect in de traditie van Alpine. Waarom Renault niet heeft gedurfd meer in deze richting te koersen? Wij snappen het niet.
Lees ook:
Ook interessant
-
De Volkswagen Golf GTI Clubsport Edition 50 kost bijna 100.000 euro! (als je hem aankleedt)
-
Goedkope Renault Twingo blijkt stiekem half Chinees
-
Gamechanger? Dit wegdek laadt elektrische auto tijdens het rijden op, kost €2 miljoen per kilometer
-
Tokkiemodus! Porsche komt met asociaalste rijassistent ooit
-
Deze elektrische auto wordt per 1 januari maar liefst 52.000 euro duurder!
-
Bij dit elektrische merk gaat opladen volgend jaar al net zo snel als tanken
-
Kijk door de gekkigheid heen en je ziet hier de nieuwe Peugeot 208
-
Alfa Romeo denkt dat het Ferrari is en start eigen Special Projects
-
Duik in de prijslijst: de Mitsubishi Grandis is terug
-
Plan voor coolste Mazda sinds jaren staat plots op losse schroeven
-
Heeft dit ding niet veel te weinig vermogen voor een Brabus?
-
Gelekt! Dit is de nieuwe en uiterst betaalbare Renault Twingo
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F02%2Frenault_alpine_a110-50_concept_12.jpg)