Geen Fiat Chrysler/Samsung-deal door Note 7-fiasco
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2F112152575.jpg)
Samsung wil onderdelenleverancier Magneti Marelli graag van Fiat Chrysler overnemen, maar moet op de rem trappen. De Koreaanse elektronicagigant is te druk met het Galaxy Note 7-debacle.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FMMbyMopar_0-e1476438533419.jpg)
Samsung onderhandelt al een tijd met Fiat Chrysler over de (gedeeltelijke) overname van Magneti Marelli, maar heeft die gesprekken nu voor onbepaalde tijd opgeschort. Het bedrijf heeft zijn handen vol aan de problemen met zijn Galaxy Note 7-telefoons, waarvan al enkele honderden exemplaren spontaan in brand zijn gevlogen. Het fiasco heeft Samsung niet alleen miljarden euro’s gekost (2,1 miljard in het derde kwartaal van 2016 alleen al), maar ook zijn reputatie.
LEES OOK: FIAT CHRYSLER HAALT 1,9 MILJOEN AUTO’S TERUG
Magnetti Marelli is voor Samsung vooral interessant vanwege zijn kennis en ervaring op het gebied van infotainmentsystemen in auto’s. Volgens Automotive News Europe is er nu weinig kans meer dat Fiat Chrysler en Samsung nog dit jaar een overeenkomst sluiten, maar zouden de onderhandelingen tussen de twee bedrijven volgend jaar door kunnen gaan. Dat laatste is echter volledig afhankelijk van de ontwikkelingen in de Galaxy Note 7-zaak.
Lees ook:
Ook interessant
-
Deze Volkswagen Kever was ooit duurder dan een Lamborghini
-
Dit bedrijf laat je met vier spelers tegelijk gamen in de auto
-
Waarom jouw nieuwe Tesla zichzelf ‘MechaHitler’ zou kunnen noemen
-
Hybridetechniek is volgens Ferrari enkel voor performance-auto’s
-
Defensie geeft de mogelijkheid om gratis rijbewijs te halen
-
Deze nieuwe Ford heeft een gigantische powerbank
-
Brandblusser in auto: deze moet je hebben
-
Mazda voert opmerkelijke wijziging door in het interieur
-
Op vakantie met elektrische auto? In deze laad je het goedkoopst
-
Dit is de functie van dit kunststoffen knopje op een autogordel
-
Veel meer auto’s gestolen, vooral dit model populair bij dieven
-
Deze nieuwe Renault Boreal mag jij niet kopen