Nieuwe MG S9 is een gigantische 7-zits plug-in hybride SUV voor een scherpe prijs
Het nieuwe MG kennen we in Nederland inmiddels als budgetmerk. Met de MG S9 komt er een prijsvechter bij. Voor een vanafprijs van 42.990 euro krijg je een grote SUV met zeven zitplaatsen én een plug-in hybride aandrijflijn. Dat klinkt als een scherpe aanbieding, maar hoe goed is die deal echt?
Om dat in perspectief te plaatsen, is het interessant om naar de concurrentie te kijken. Zo introduceerde Volkswagen eerder de Tayron, de opvolger van de Tiguan Allspace. Die is er, net als de Skoda Kodiaq, ook als zevenzitter. Maar er is een belangrijk verschil: bij deze modellen kun je de plug-in hybride variant niet combineren met zeven zitplaatsen. Volgens Volkswagen is er simpelweg niet genoeg ruimte voor zowel het accupakket als de derde zitrij.
MG S9 plug-in hybride én zeven zitplaatsen
Bij de MG S9 is dat anders. Deze SUV combineert een plug-in hybride aandrijflijn wél met zeven zitplaatsen. In de praktijk blijkt die plek vooral geschikt voor kinderen. De tweede zitrij biedt ook voor volwassenen een comfortabele zitpositie. Door de relatief hoge plaatsing van de bank zitten de knieën niet overdreven hoog, ondanks het accupakket onder de vloer.
De techniek
De plug-in hybride aandrijflijn bestaat uit een accupakket van 24,7 kWh, goed voor een elektrische actieradius tot ongeveer 100 kilometer. Snelladen is niet mogelijk. Is de accu leeg, dan functioneert de auto als een reguliere hybride dankzij de 1,5-liter viercilinder benzinemotor.
Het accupakket bevindt zich deels achterin, wat invloed heeft op de bagageruimte. Met alle zeven zitplaatsen in gebruik blijft er 332 liter over. Klap je de derde zitrij neer, dan groeit dat naar circa 1.000 liter.
Qua design wijkt de MG S9 af van de rest van het gamma. Opvallend zijn onder meer de blokvormige accenten aan de achterzijde en de doorlopende LED-lichtbalk. De auto oogt modern en stevig, al zijn de nepuitlaten een minder geslaagd detail. De afwijkende vormgeving is te verklaren: in China wordt dit model verkocht als Roewe RX9. Dat verklaart ook waarom de neus, met grote grille en gesplitste koplampen, niet direct aansluit bij de huidige MG-designtaal.
Het interieur
In het interieur zien we bekende MG-elementen, zoals het stuur met configureerbare knoppen. De bouwkwaliteit maakt een solide indruk, met nette materialen en afwerking. Opvallend is de rijke standaarduitrusting: kunstlederen bekleding, verwarmde en geventileerde stoelen en zelfs massagestoelen zijn standaard aanwezig. Ook fysieke knoppen zijn nog volop aanwezig en voelen degelijk aan.
Het infotainmentsysteem laat echter een minder sterke indruk achter. De reactiesnelheid is matig en ook de grafische afwerking oogt eenvoudig. Dat lijkt een van de punten waarop MG heeft bespaard. Daar staat tegenover dat zaken als een panoramisch schuif-/kanteldak wél standaard zijn, iets waarvoor bij veel concurrenten moet worden bijbetaald.
Conclusie MG S9
De conclusie op papier is duidelijk: voor net geen 43.000 euro biedt de MG S9 veel ruimte, zeven zitplaatsen en een plug-in hybride aandrijflijn. Dat maakt het ogenschijnlijk een interessante aanbieding. Of het ook echt een goede deal is, zal moeten blijken uit de rijtest.
Lees ook:
Ook interessant
-
Deze Mercedes is wederom voorbestemd om de bestverkochte auto in z’n soort te worden
-
Nissan Gravite is kleine zevenzitter voor minder dan 6.000 euro
-
Sterren tellen! Je raadt nooit hoeveel logo’s de nieuwe Mercedes GLB heeft
-
Stekker erin, avontuur aan: een paar PHEV-campers op een rij
-
600 pk en 1.100 kg: Kimera EVO38 is de leukste auto van de afgelopen jaren
-
Deze techniek schuilt er zoal achter de enorme ‘grille’ van de nieuwe Mercedes-Benz C-klasse!
-
Gaat dit stuur van 2.500 euro de Mercedes EQS eindelijk succes brengen?
-
BMW i3 vs. Mazda MX-30: elektrische afschrijfkanonnen koop je nu voor 10.000 euro
-
Tuning vs. Origineel: Alfa Romeo Giulia is klassieke alleskunner
-
Waarom de Bugatti Chiron Super Sport net geen 500 haalde | Sjoerds Weetjes 500
-
EV-haters gaan een moeilijke tijd tegemoet
-
Even snel laden als tanken! Deze auto kan met 1.000 kW laden en is te koop in Nederland
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)