Mercedes-Benz A 250 e – Eerste testnotities
Ook Mercedes zet hard in op de plug-in hybrids. De A-Klasse ontkomt dus ook niet aan deze aandrijving. Dries reed met de Mercedes-Benz A 250 e. Zijn oordeel? Kijk de video.
De stroom plug-in hybrids die autofabrikanten gaan inzetten om volgend jaar aan de door Europa gestelde uitstootnormen te voldoen komt nu echt op gang. Mercedes-Benz biedt – net als veel andere (premium)merken – straks in vrijwel elk segment een auto met verbrandings- en elektromotor, plus een extern oplaadbare accu. Ook in het compacte segment dus, waar een B250e en een A 250 e in hatchback en limousine uitvoering aan de line-up worden toegevoegd.
1.3-liter turbo
Alle drie beschikken over dezelfde combinatie van een 160 pk 1.3-liter turbo die we kennen uit de reguliere A200 en een achttrapsautomaat met dubbele koppeling waarin een 101 pk elektromotor is geïntegreerd. Het gecombineerde piekvermogen komt uit op 218 pk en 450 nm, wat goed is voor een 0-100 sprint van 6,7 sconden en een top van 240 km/h. Echte GTI-prestaties dus. Minstens net zo interessant is het formaat van het accupakket waar de elektromotor zijn power vandaan haalt. Dat is met 15,6 kWh groot genoeg voor een realistische actieradius van 60 kilometer. De accu is met wisselstroom in zo’n twee uur op te laden met 7,2 kW, en aan een snellader met maximaal 24 kW in ongeveer een half uur.
CO2 uitstoot
Prijzen zijn nog niet bekend, maar reken erop dat de A 250 e geen goedkope auto zal worden omdat de hybride techniek nou eenmaal duur is. De lage CO2 uitstoot van ca. 33 g/km heeft wel als voordeel dat je vrijwel geen BPM betaalt, zodat Mercedes hem ten opzichte van bijvoorbeeld een gewone A250 waarschijnlijk goed in de markt kan zetten. Maar is de A 250 e uiteindelijk een begeerlijke auto of niet? We probeerden hem uit in de omgeving van Frankfurt om tot een oordeel te komen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Aad (40) bouwde Mercedes-dieselmotor in klassieke Camaro: “Ruim 3 bar turbodruk”
-
De goedkoopste auto van Nederland is plots veel beter geworden: eindelijk een serieuze optie?
-
Volvo XC70 vs. Subaru Outback: met deze betaalbare 4×4’s ben je volgende winter wél voorbereid
-
Ed (61) heeft unieke Volkswagen met roestplekjes: “Mensen vinden het niet leuk zoals mijn auto eruitziet”
-
Nederlandse politie deelt beelden van krankzinnige achtervolging Peugeot 206 door woonwijk
-
Deze prijsknaller met rijke uitrusting wil Skoda Enyaq van zijn troon stoten
-
Deze Tesla Model Y is duizenden euro’s goedkoper, maar mist 18 belangrijke features
-
Dik 15.000 kilometer in de BYD Seal: “Dit moet echt beter”
-
Gekkenhuis bij Morgan! Want voor het eerst hebben ze een kofferbak moeten ontwerpen | Sjoerds Weetjes 489
-
Bizarre prijzen en knotsgekke kleuren! Dit zijn de hoogtepunten van Retromobile 2026
-
Illegaal! Dit element van de nieuwe Mercedes S-klasse is in Europa niet toegestaan
-
Tv-ster Jay Leno rijdt bijna Rolls-Royce in de prak door miscommunicatie met toeristenbusje