Stijn Kuster
Stijn Kuster Test 19 jul 2026
Leestijd: 2 minuten

Dit is de daadwerkelijke actieradius en het verbruik van de BYD Atto 2 DM-i

Elektrische auto’s verbruiken doorgaans meer dan de fabrikanten opgeven. Het resultaat is een minder goede actieradius dan je wellicht verwacht. Ditmaal testen we het rijbereik van de BYD Atto 2 DM-i.

Het verschil in de opgegeven WLTP-range en daadwerkelijke actieradius is bij sommige auto’s groot. Om deze reden test Autovisie het echte gemiddelde rijbereik in praktijk met airco en radio aan. Zo weet jij beter hoe ver je echt met een EV komt.

BYD Atto 2 DM-i

Autovisie rijdt de BYD Atto 2 DM-i Boost. Deze uitvoering levert 212 pk en heeft een accupakket met een nettocapaciteit van 18 kWh. Volgens de WLTP-meetmethode komt de auto 90 kilometer elektrisch ver. Wat houden we hier in praktijk van over?

De daadwerkelijke actieradius en het verbruik

De BYD Atto 2 DM-i heeft een gemiddeld WLTP-verbruik van 5,1 l/100 km op benzine. Tijdens de meetronde kwam het verbruik uit op 5,5 l/100 km. De totale actieradius bedroeg 818 kilometer, tegenover 840 kilometer volgens WLTP. Elektrisch werd 80 kilometer gemeten, tegenover 90 WLTP-kilometer.

BYD Atto 2 DM-i
Accucapaciteit18 kWh netto
WLTP-verbruik gemiddeld5,1 l/100 km (alleen op benzine)
Gemeten verbruik5,5 l/100 km (alleen op benzine)
Totale actieradius WLTP / gemeten840 km / 818 km
Elektrische actieradius WLTP / gemeten90 km / 80 km
Laadtijd 0 tot 100 procent180 min.
Omgevingstemperatuur18 graden Celsius
TestconditiesDroog

Tijdens het rijden merk je nadrukkelijk dat de aandrijving van de BYD Atto 2 DM-i vooral leunt op de 197 pk sterke elektromotor en dat de 97 pk sterke 1,5-liter benzinemotor het hulpje is. Puur in de elektrische modus is er genoeg vermogen om met het verkeer mee te draaien, maar voor maximale prestaties wordt de benzinemotor bijgeschakeld. Een tweede elektromotor kan als generator dienen om tussentijds de accu bij te laden wanneer die leeg is en veel motorvermogen wordt gevraagd.

Actieradius meten

Autovisie test zelf in Nederland onafhankelijk het verbruik tijdens de Autovisie dubbeltest. Let op, het verbruik kan variëren want is afhankelijk van je rijstijl maar ook weersomstandigheden en nog veel meer factoren.

Wil je alles weten van de BYD Atto 2 DM-i? Bekijk dan hier de dubbeltest tegen de Leapmotor B10 Hybrid EV.

BYD Atto 2 DM-i en Leapmotor B10 Hybrid EV rijdend naast elkaar
(Afbeelding: Martijn Bravenboer)

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Stijn Kuster
Geschreven door Stijn Kuster

Stijn Kuster is een echte autofanaat en coördineert alles wat Autovisie online doet. Een Mazda RX-7 FD staat hoog op zijn verlanglijstje.

Het interessantste autonieuws rechtstreeks in je inbox

Meld je aan voor de Autovisie nieuwsbrief, dan praten wij je ieder weekend bij over het interessantste autonieuws.