141 pk en toch de populairste trekauto: kan de nieuwe Mazda CX-5 de Nederlander opnieuw overtuigen?
Zeg je caravantrekker en dan zeg je Mazda CX-5. Het is immers al jaren de populairste trekauto van Nederland. Maar lukt dat ook met slechts 141 pk?
De derde generatie Mazda CX-5 staat op een doorontwikkeld platform van de tweede editie. Verwacht dan ook geen onherkenbaar vernieuwde CX-5, want waarom de melkkoe slachten als die nog zoveel melk geeft? Verfijnen is belangrijker dan rigoureus de koers wijzigen. Dat lijkt het motto van editie drie. De totale lengte nam 11,5 centimeter toe tot 4,69 meter en de groei zit allemaal tussen de assen. In de breedte en hoogte werd de CX-5 ook iets groter. Hoewel hij compleet nieuw is, oogt hij vooral erg herkenbaar.
Niet stekkeren met de Mazda CX-5
De Mazda CX-5 is de grootste tussen concurrenten als de Ford Kuga, Kia Sportage, Toyota RAV4 en Volkswagen Tiguan. Met een basisprijs van 45.990 euro zit hij in het midden van zijn klasse en dat komt vooral door een stevig BPM-deel. De Mazda heeft namelijk geen (plug-in) hybride techniek, maar is voorzien van een atmosferische 2,5-liter viercilinder met een mild hybride unit. Lekker ouderwets zou je kunnen zeggen. Schakelen wordt gedaan door een zestraps automaat met koppelomvormer en hij heeft voorwielaandrijving. Dit is geen nieuwe aandrijflijn, maar een motorcombi uit onder meer de Mazda 3.
2.000 kg trekken met favoriete trekauto van Nederland
Mazda komt in 2027 met een nieuwe generatie motoren onder de noemer Skyactiv-Z en die zal de eerder al toegepaste compressieontsteking hebben in combinatie met een full hybrid aandrijfdeel. Tot die tijd steekt de Mazda CX-5 met 141 pk en 238 Nm voor een 1629 kg zware SUV op papier bleekjes af tegenover de veelal aanzienlijk sterkere hybride concurrentie.
De trouwe CX-5 rijder zal er niet om malen, want net als voorheen is het trekgewicht vastgesteld op 2.000 kg. Dat halen lang niet alle middenklasse SUV’s in dit segment. Het is bepaald geen strepentrekker, maar de aandrijflijn is krachtig onderin en heeft een soepele loop. Fijner dan je op basis van de specificaties zou verwachten.
Standaard heeft elke Mazda CX-5 de nieuwe user interface van her merk. De fijne draaiknop op de middentunnel met thematoetsen is verdwenen. Daarvoor in de plaats is een flink scherm geplaatst. Wees gerust, de CX-5 heeft niet het dramatische paneel uit de 6e, maar een systeem met Google-software. Dat werkt in de praktijk prima en overstijgt de sterk verouderde voorzieningen in de vorige CX-5. Het zal alleen even wennen zijn voor de trouwe kopersgroep en het scherm reageert te traag.
De Mazda CX-5 is een praktische gezinsauto
Achterin de Mazda CX-5 heeft niemand reden tot klagen met een royale ruimte in alle richtingen. Er is ook een makkelijke instap door het ver openslaande achterportier. We maten zo’n 15 centimeter speling voor de knieën en zeker tien centimeter tot de dakhemel voor een redacteur van 1,80 meter die de voorstoel op zijn ideale positie had ingesteld.
Zeer veel ruimte, ook voor dit marktaandeel. Dat is in de kofferbak niet anders met 583 liter, 61 liter meer dan voorheen. Alleen de Tiguan overtreft de Mazda, terwijl de andere concurrenten ook in deze regionen zitten.
Mazda
CX-5
Pluspunten
- Meer comfort
- Enorm ruim
- Verfijnde rijeigenschappen
Minpunten
- Indeling multimediasysteem
- Magere prestaties
- Veel BPM door forse CO2-uitstoot
Ruime, verfijnde en verzorgd rijdende SUV met 2000 kg aan trekgewicht. Aandrijflijn lijkt op papier hopeloos achterhaald, maar blijkt in de praktijk best mee te kunnen. Hij zal bij de caravantrekker weer op handen gedragen worden.
Lees ook:
- Nieuwe Mazda CX-5: nog steeds de ideale caravantrekker?
- Dit is de populairste caravantrekker van 2025, maar wij weten een betaalbaarder alternatief
- Als je je luxueus wilt voelen bij de wintersport, maar een beperkt budget hebt, is dit de occasion voor jou
- Deze occasion blinkt in weinig uit, maar je wil hem toch, omdat hij zo fijn en goed in balans is
Ook interessant
-
Jan (59) kocht een Chevrolet Camaro: “Zelfs met deze benzineprijzen is het wel te doen”
-
Man vlucht van Nederlandse politie in Volkswagen Up-deelauto
-
Waarom Bentley Continental GT terug naar tekentafel moest | Sjoerds Weetjes 499
-
Deze Mercedes is wederom voorbestemd om de bestverkochte auto in z’n soort te worden
-
Waarom de eerste elektrische stationwagon van Mercedes niet bepaald de meest praktische is
-
Allemansvriend! Waarom ook de nieuwe Toyota RAV4 weer de gulden middenweg is
-
Nieuwe Mazda CX-5: nog steeds de ideale caravantrekker?
-
Hyundai i30 N vs. Peugeot 308 GTi: “Zó erg is die beruchte THP-motor niet”
-
Thijs (27) verruilde zijn Porsche voor deze gekke klassieker: “Ik heb hem geen seconde gemist”
-
Test Mitsubishi Grandis: hoeveel verschilt hij echt van de Renault?
-
Zo ontstond deze geweldige easter egg van Mini | Sjoerds Weetjes 498
-
Nieuwe MG S9 is een gigantische 7-zits plug-in hybride SUV voor een scherpe prijs
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1549.jpg)