Te koop: zeldzame Nissan Skyline GT-R met pas 362 kilometer op de teller
Zo’n 22 jaar oud, maar nog nieuw uit de doos. Bij een Japanse auto-exporteur is een héél bijzondere Nissan Skyline GT-R V-Spec II Nür opgedoken, met ook nog eens een onwaarschijnlijk lage kilometerstand. De occasion staat nu te koop voor een krankzinnige prijs.
Prijzen van ‘gewone’ GT-R’s (en dan met name van de R34-generatie) zijn de laatste jaren al de pan uitgerezen. Maar dit is geen gewone GT-R, dit is een V-Spec II Nür-uitvoering.
Nissan Skyline GT-R V-Spec II Nür
De V-Spec II Nür-uitvoering werd in 2002 geïntroduceerd. Nissan gebruikte hiervoor de al bestaande V-Spec II-uitvoering, die zich met onder meer grotere remmen, een stugger onderstel en koolstofvezel motorkap onderscheidt van standaard GT-R’s.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2FSchermafbeelding-2025-02-07-om-11.07.20.png)
Maar de Nür-varianten gaan verder dan dat. De befaamde RB26DETT-motor, een 2,6-liter zes-in-lijn met twee turbo’s, werd uitgerust met sterkere zuigers en drijfstangen. Ook werd de cilinderkop verstevigd en kreeg hij onder meer de oliepomp, de waterpomp en het uitlaatspruitstuk van het N1-homologatiemodel.
Daarnaast is de V-Spec II Nür voorzien van grotere turbo’s. Dankzij nieuwe schoepenraden van staal in plaats van keramiek (aan de inlaatzijde) zijn de turbo’s betrouwbaarder en kunnen ze meer boost aan.
280 pk, geloof je het zelf?
Het opgegeven vermogen lag nog altijd keurig op 280 pk, zoals de gentleman’s agreement tussen Japanse autofabrikanten voorschreef. In werkelijkheid leverde de Nissan Skyline GT-R V-Spec II Nür veel meer vermogen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2FSchermafbeelding-2025-02-07-om-11.08.12.png)
Naast de V-Spec Nür bestaat ook een nog exclusievere M-Spec Nür. Mocht je de link nog niet hebben gelegd: Nür verwijst naar de beroemde Nürburgring. De Nür-uitvoeringen zijn te herkennen aan een snelheidsmeter die tot 300 km/h loopt en een goudkleurige kleppendeksel.
JapFest 2024: met onze Nissan Skyline naar ultiem JDM-festijn
Over kleuren gesproken, deze V-Spec II Nür is ook goed te herkennen aan zijn exclusieve lakkleur genaamd Millennium Jade.
Prijs van de zeldzame occasion
Het is een prachtexemplaar met gek genoeg pas 362 kilometer op de teller. De sportstoelen zijn zelfs nog voorzien van een laag plastic. Daarmee is het een tijdscapsule die je linea recta terugbrengt naar de gloriedagen van de Japanse auto-industrie.
Wij zijn dol op de Nissan Skyline. Er staat niet voor niets een R33 in de Autovisie-garage. Helaas is deze beeldige Nissan Skyline GT-R V-Spec II Nür, waarvan er slechts 718 zijn gebouwd, enkel weggelegd voor verzamelaars met héél diepe zakken. De verkopende partij, JDM Expo, vraagt namelijk maar liefst 485.000 dollar voor de occasion. Omgerekend komt dat neer op een kleine 467.000 euro. Oef!
Lees ook:
- Deze te heet gewassen Nissan Skyline GT-R is eigenlijk een Suzuki en kost maar 3.624,95 euro
- Dit zijn de beste auto's van 2026 volgens vrouwen
- Deze occasion is niet alleen handig op wintersport, maar ook in Nederlandse steden
- Deze 23 jaar oude Nissan is een van de allerduurste tweedehands auto's van Nederland
Ook interessant
-
Deze occasion is misschien wel het toppunt van een degelijke gezinsauto, alleen komt hij soms een beetje saai over
-
Alles aan deze heerlijke Italiaanse occasion is exclusief, behalve de prijs
-
Met deze occasion heb je niet alleen een oerdegelijke auto, maar ook eentje die lekker rijd en er goed uitziet
-
Deze stationwagen is veel exclusiever dan hij zou moeten zijn, maar hij is ook heel degelijk
-
Met deze occasion val je niet erg op, maar beleef je vooral zelf sportief plezier achter het stuur
-
Deze oldtimer is de perfecte occasion als je een zeer comfortabele ervaring wilt hebben tijdens het rijden
-
Deze Franse occasion is lekker sportief, maar je kunt er ook prima mee overweg als je in de file staat
-
Met deze cabrio-occasion kun je door de winter heen tot de volgende zomer
-
Koopje: voor minder dan 4.000 euro heb je gegarandeerd de auto met het meest exclusieve motorblok van je straat
-
Een breed aanbod en een mooie styling: deze relatief goedkope sport-occasion heeft ze beide
-
Deze sportieve occasion is niet alleen een snelle variant van een bekend model, maar ook dagelijks te gebruiken
-
Deze crossover-occasion is misschien niet heel spannend, maar geeft je wel veel waar voor je geld
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSchermafbeelding-2024-07-08-om-15.23.25-e1720450180299.png)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2FSchermafbeelding-2025-02-07-om-11.08.00.png)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2FSchermafbeelding-2025-02-07-om-11.07.40.png)