Wereldwijde chiptekort lijkt Kia Sportage niet te raken
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F11%2Fkia-sportage-start-productie-a.jpg)
Het wereldwijde chiptekort legt autofabrieken stil en zorgt voor uitgestelde marktintroducties van nieuwe modellen. Maar niet voor Kia met zijn Sportage. De kersverse SUV komt geheel volgens planning uit. In Slowakije rollen nu de eerste exemplaren van de band.
Voor Slowakije zijn het inderdaad de eerste units van de fonkelnieuwe Sportage die de productielijn verlaten, maar wereldwijd is het niet de éérste vijfde generatie Sportage. Sinds halverwege dit jaar bouwt Kia al in Zuid-Korea de allernieuwste editie. Maar daar is de máár. Dat is namelijk niet de variant zoals de Europeanen die vanaf volgend jaar in de showroom zien staan. Het betreft een langere uitvoering met een grotere bagageruimte. Kia maakt die variant voor alle werelddelen waar het actief is, uitgezonderd Europa.
Hertekende variant voor Europa
De Sportage zoals die in Slowakije het levenslicht ziet, wijkt deels af van het internationale product. Hij is korter en beschikt over een compleet hertekende achterzijde. Het model is juist exclusief voor de Europese markt ontworpen. Met deze maatvoering valt de Sportage in het hart van de Medium-SUV’s, terwijl de ‘Amerikaanse’ Sportage te groot zou zijn.
Karmann-productie
Het is niet voor het eerst dat Kia van de Sportage meerdere carrosserievarianten brengt, maar daarvoor moet je diep de historie van de SUV in. De aller-, allereerste Sportage was er ook als driedeurs cabriolet en als verlengde vijfdeurs. Het model werd nota bene ook al in Europa gemaakt, zij het bij een externe fabrikant. Nu heeft Kia een eigen fabriek in Slowakije, destijds besteedde het de bouw van de Sportage uit aan het Duitse Karmann.
Twee miljoen stuks
In Žilina, Slowakije, waar de nieuwkomer tezamen met de Ceed van de band rolt, maakt Kia nu voor de vierde maal een Sportage. Van de productlijn zijn er al zo’n twee miljoen exemplaren in Europa gemaakt, wat gelijk staat aan ongeveer de helft van alle in Slowakije gebouwde Kia’s. Hoeveel er daar nu aan worden toegevoegd, is nog niet bekend. De levering van het model start in januari. Hij komt er met benzine- en dieselmotoren, waarbij de Nederlandse importeur zich richt op de geëlektrificeerde benzineversies, inclusief een plug-in hybride (PHEV). Meer over de Kia Sportage hoor en zie je hier:
Lees ook:
Ook interessant
-
Betaalbaar elektrisch rijden: dit is de Renault 5 E-Tech
-
Ruiten beslagen: Zo kom je zo snel mogelijk van condens af
-
Dit kost de Hyundai Ioniq 5 N in Nederland
-
Autoverzekering keert in deze landen niet uit als je zonder winterbanden rijdt
-
Klanten en autobedrijven zijn massaal boos op Tesla
-
Nederlandse overheid verkoopt dubieuze Brabus G-Klasse
-
De nieuwe Dacia Duster is een budget mini-Hummer
-
Duik in de prijslijst: dit kost de nieuwe Peugeot 208
-
Camper-eigenaren opgelet! Duizenden Nederlanders recht op schadevergoeding
-
Deze nieuwe laadpalen van Lotus zorgen voor spanning bij Tesla
-
Origineel Max Verstappen-pak van Grand Prix Nederland te koop
-
Car of the Year: dit is de shortlist met beste auto’s