Waarom het kwakkelende Nissan een fusie met Honda ineens niet meer wil
Het gaat niet goed met Nissan, dus komt een mogelijke fusie met Honda als geroepen. Toch wijst Nissan het samengaan nu van de hand. En dit is waarom.
Meerdere bronnen melden dat de fabrikant deze week is weggelopen van de onderhandelingstafel. De reden daarvoor zou het voorstel van Honda zijn om van Nissan een dochteronderneming te maken.
Fusieplannen Honda en Nissan
Eind december kwam naar buiten dat de twee willen fuseren, met mogelijk Mitsubishi als derde erbij. Er zou al in juni een overeenkomst moeten komen te liggen.
Honda en Nissan willen de krachten bundelen om de Chinese concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Daarbij komt dat die laatste te maken heeft met tegenvallende verkopen en resultaten.
Waarom in deze kabeltape van Honda superhete chilipepers zitten
Hooggeplaatste bronnen meldden afgelopen jaar zelfs dat het Japanse merk hooguit een jaar op deze voet verder kan. Het bedrijf schroeft de productie terug en kondigde ontslagen aan.
Honda wil zich indekken
Toch kiest Nissan ervoor om tegengas te geven in de fusiegesprekken met Honda. Honda is vele malen groter en zou van zijn concurrent een dochteronderneming willen maken.
De reden daarvoor is de financiële situatie waarin Nissan zich bevindt. Honda wil volledige controle over het bedrijf om orde op zaken te kunnen stellen en het risico voor zichzelf te minimaliseren.
Nissan is alleen bang dat het als dochteronderneming zijn zelfstandigheid kwijtraakt. Het wil op basis van gelijkwaardigheid met Honda praten, anders niet.
Winst met 90 procent gedaald
In het tweede en derde kwartaal van 2024 daalde de nettowinst van Nissan met maar liefst 90 procent! Het bedrijf heeft een herstructureringsplan, maar Honda zou daar niet van onder de indruk zijn.
Hoe deze twee superschattige Honda’s voor elkaar gemaakt zijn
Wel heeft de alliantiepartner van Renault aangekondigd zo’n 9.000 banen te schrappen. Daarbij wordt de productiecapaciteit met 20 procent teruggebracht. Honda eist kennelijk ingrijpendere maatregelen.
Statement van Nissan
In een statement blijft Nissan vaag: ‘Honda and our company are in the stage of advancing various discussions. We plan to establish a direction and make an announcement around mid-February.’
Daarmee zegt het nog niks, want ‘advancing discussions’ en ‘plan to establish a direction’ kan ook betekenen dat ze besluiten / hebben besloten uit elkaar te gaan.
Lees ook:
Ook interessant
-
Met deze speelse occasion sta je minder vaak aan de pomp
-
Capabele crossover-occasion komt niet vast te zitten op vakantie
-
Deze EV is nu al een betaalbare occasion
-
Bugatti-topman leert eigenwijze YouTubers de les: “Dit is gevaarlijk”
-
China jat design van Duits automerk! In Stuttgart slijpen advocaten de messen
-
Consumentenbond test betrouwbaarheid: Japanse automerken scoren het best, maar ook deze nieuwkomer breekt door
-
“Waarom hangen in Nederland de verkeerslichten zo ongelofelijk hoog?” Het ministerie geeft antwoord
-
Dit zijn de beste auto’s van 2026 volgens vrouwen
-
Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
-
3.750 euro boete, auto afgepakt en 3 maanden cel: Nederlandse hardrijders in Frankrijk flink aangepakt
-
Stellantis-merken als Peugeot en Citroën kunnen binnenkort Chinese benzinemotor van Leapmotor gebruiken
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 5): goedkope Tesla en Xpeng P7
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)