Waarom Cupra zijn kleinste EV naar een Spaanse probleemwijk vernoemt
Nou kennen de Spanjaarden het begrip ‘Vogelaarwijk’ ongetwijfeld niet, maar probleemwijken hebben ze in Barcelona natuurlijk wel degelijk. El Raval is er een van. Dus waarom noemt Cupra zijn kleine elektrische auto daar nou naar?
El Raval is een wijk in Barcelona die bekendstaat om zijn criminaliteit, prostitutie en drugsproblematiek en dat weet Cupra ook. Want het merk schrijft in zijn persinformatie heel diplomatiek: ‘El Raval staat symbool voor constante beweging, rauwe energie en onverschrokken stedelijkheid.’
Cupra Raval voorheen UrbanRebel
En dat zijn waarden ‘die de essentie van dit nieuwe model bepalen’, zo voegt Cupra eraan toe. Al bedoelt het daarmee vast niet dat de nieuwe Raval je portemonnee uit je achterzak haalt of je op straat een zakje tarwebloem als cocaïne probeert te verkopen.
Afijn, hoe edgy Cupra ook probeert te zijn, onderhuids is er natuurlijk weinig spannends aan de Raval (die we voorheen kenden als UrbanRebel). Hij staat op het MEB+-platform van de Volkswagen Groep en komt onderhuids overeen met de Skoda Epic, Volkswagen ID Cross en Volkswagen ID Polo.
Standaard met sperdifferentieel
De Raval is 4 meter lang en heeft een wielbasis van 2,6 meter. Hij wordt op de vooras aangedreven door een elektromotor die in het topmodel, de Raval VZ, 226 pk sterk is. Met andere woorden: zo veel power levert de Volkswagen ID Polo GTI straks ook.
Volkswagen ID Cross Concept dwingt je om planten water te geven
Omdat Cupra een merk is met een sportieve focus ligt de Raval standaard 1,5 centimeter dichter bij het asfalt dan de Volkswagen ID Polo. Hij is bovendien uitgerust met een uitschakelbare stabiliteitscontrole, een elektronisch sperdifferentieel en een adaptief onderstel. De Cupra Raval komt in 2026 op de markt.
Lees ook:
- Eerste kilometers in veelbelovende Cupra Raval bewijzen: dit wordt een leuk smijtkarretje
- Goedkoopste Cupra krijgt een Nederlands prijskaartje: dit kost de First Edition
- Deze 231 pk sterke achterwielaandrijver gaat volgend jaar Golfjes van de Nederlandse politie vervangen
- De Cupra Raval kost 26.000 euro, maar er is een reden waarom je de goedkoopste niet wil
Ook interessant
-
Techneuten vinden oplossing accuprobleem elektrische auto’s: “Batterij gaat 1,8 miljoen kilometer mee”
-
Deze prijsknaller met rijke uitrusting wil Skoda Enyaq van zijn troon stoten
-
Deze Tesla Model Y is duizenden euro’s goedkoper, maar mist 18 belangrijke features
-
Waarom deze zeswielige Xpeng met ‘vliegende auto’ aan boord vrij nutteloos is
-
Dik 15.000 kilometer in de BYD Seal: “Dit moet echt beter”
-
Tesla Model Y Standard: alle plus- en minpunten van de kale budgetversie
-
Wanhoop? Tesla probeert geflopte Cybertruck nu te verkopen in een land waar benzine niks kost
-
Duurtest Mazda 6e: is de EV praktisch genoeg? We zochten het uit
-
Accu van je EV leeg? Zoveel moet je betalen als je strandt met elektrische auto
-
Tesla Model S en Model X uit productie! Maar niet omdat vrijwel niemand ze meer koopt
-
Deze luxe Audi-SUV kostte nieuw 70.000 euro, nu slechts een fractie daarvan
-
Tweedehands elektrische auto kopen? Dit testje van 85 euro bespaart je veel kopzorgen
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F09%2Fcupra_raval_camouflaged_hd.jpg)