Volkswagen wil schadeclaim van oud-topman Winterkorn
Voormalig Volkswagen-topman Martin Winterkorn wordt in de Verenigde Staten aangeklaagd voor zijn rol in het dieselgateschandaal. Volkswagen denkt er nu over om een schadeclaim bij hem in te dienen.

Het autoconcern heeft bekendgemaakt dat het wil proberen om geld van Winterkorn terug te vorderen, maar ook van andere topmanagers die betrokken waren bij dieselgate. Winterkorn verdiende in dienst van Volkswagen tientallen miljoenen. Vanaf 2014 was hij de best betaalde CEO van een autofabrikant.
Samenzwering en fraude
De zeventigjarige Duitser wordt door de Amerikaanse justitie aangeklaagd voor samenzwering en fraude. Winterkorn heeft altijd ontkend dat hij iets van het sjoemelen met dieseluitstoot heeft geweten, maar volgens de Amerikaanse autoriteiten was hij wel degelijk op de hoogte en gaf hij zijn medewerkers zelfs toestemming om onderzoekers om de tuin te leiden.
Jarenlange celstraffen
Winterkorn was van 2007 tot en met 2015 topman van Volkswagen. Hij stapte een paar dagen na het uitkomen van dieselgate op. Hij is de negende (voormalig) medewerker van Volkswagen die in de Verenigde Staten is aangeklaagd. Eerder kregen twee technici al jarenlange celstraffen opgelegd voor hun betrokkenheid bij het sjoemelschandaal.
Lees ook:
Ook interessant
-
China probeert stoplichtsprintjes te voorkomen met irritant (en nutteloos) stukje wetgeving
-
Tiener zakt 128 keer voor theorie-examen! Dit is hoeveel dat heeft gekost
-
Volvo gooit handdoek in de ring: schrapt lidar op ES90 en EX90
-
Zo dumpte boorbedrijf Elon Musk stiekem 12 kuub afval, terwijl het beloofde dit niet meer te doen
-
Peugeot vindt sturen en stuurwiel opnieuw uit met deze Polygon
-
Duitse onderzoekers testen 14 auto’s op elektromagnetische straling: zijn EV’s slecht voor je gezondheid?
-
Duitse tuner Brabus verkoopt appartementen en villa’s op eigen eiland, dit kosten ze
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Toyota Urban Cruiser in Nederland
-
Bekend middenklassemerk komt plots met budget-Range Rover
-
F1-auto’s klinken volgens Max Verstappen als ‘stofzuigers’, maar er is hoop
-
Deze goedkope aanstaande klassiekers zijn een goede investering
-
Ruim 100.000 Nederlandse BMW-rijders mogelijk recht op schadevergoeding