Toyota Supra ook met viercilinder leverbaar
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fsupra_1.jpg)
Dacht iedereen nou echt dat de nieuwe Toyota Supra alleen maar met een zescilinder op de markt zou komen? Nee, natuurlijk niet! Toyota zou wel gek zijn. Een uitvoering met een vierpitter verkoopt veel beter.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fsupra_1.jpg)
En die komt er dus ook. Dat heeft Tetsuya Tada, ontwikkelingsbaas bij Toyota, bevestigd tegenover het Amerikaanse Road & Track. De Supra krijgt de beschikking over een 265 pk sterke variant van de B48B20-motor van BMW, aldus de Japanner. In zijn meest krachtige vorm bij BMW zelf levert het viercilinder turboblok 258 pk (in onder meer de 740e iPerformance).
Zusje van de Z4
De zescilinder van de Supra wordt er ook een van BMW. Logische, want de compacte sportwagen is het zusje van de aankomende Z4. Het gaat om de B58B30-motor met 340 pk en 450 Nm, zoals die onder andere in de BMW M140i, 540i en X5 xDrive40i ligt. De BMW Z4 komt later dit jaar op de markt. Op de Toyota Supra is het wachten tot volgend jaar.
Lees ook:
Ook interessant
-
Deze auto’s moet je nooit kopen volgens ChatGPT
-
Occasions: 3 comfortabele top-middenklassers voor 15.000 euro
-
Deze zelfgebouwde Saab EX kan van jou zijn, en dat wil je
-
Waarom is LPG zo goedkoop?
-
Lotus-fans opgelet, deze speciale Bac Mono R is alles wat je wil!
-
Deze sportauto kan je rijden van een AOW-uitkering
-
Dit is de Tesla Cybertruck als politieauto, en die kan echt komen
-
Benzine toch niet duurder!
-
Nooit meer een parkeerkaartje kopen: zo werken de 4 bekendste parkeerapps
-
Deze occasion wil je: Peugeot 607, beter dan een BMW 5-serie?
-
Bijna 30 procent van de benzinerijders wil na accijnsverhoging een andere auto
-
Audi stopt met de Q4 e-tron 40, dit is zijn opvolger