Toyota maakt Shooting Brake van GT86
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2F09_Toyota_GT86-Shooting_Brake_Concept_Autovisie.nl_.jpg)
Het begon als een oefening van Toyota’s designafdeling in Australië, maar toen GT86-productmanager Tetsuya Tada het ontwerp van de GT86 Shooting Brake zag, gaf hij de opdracht hem te bouwen. Er is alleen ook slecht nieuws: het blijft bij één exemplaar.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2F01_Toyota_GT86-Shooting_Brake_Concept_Autovisie.nl_.jpg)
Prototype
Vandaag werd het prototype officieel onthuld in Sydney. Het is een echte Shooting Brake, een driedeurs stationwagen. De doorgetrokken daklijn zorgt vooral voor meer hoofdruimte voor de achterpassagiers, maar ook voor meer bagageruimte. Dit exemplaar is volledig met de hand gebouwd in Japan. Technisch is hij verder gelijk, wat inhoudt dat de achterwielen nog altijd worden aangedreven door de 2,0 liter boxermotor met 200 pk.
Toyota heeft geen plannen om de Shooting Brake in productie te nemen, maar productmanager Tada houdt wel een stok achter de deur. “We zeggen nooit nooit.”
LEES OOK: NEDERLANDER ONTWERPT ROLLS-ROYCE GHOST SHOOTING BRAKE
Vernieuwde GT86
Wél komt later dit jaar de vernieuwde GT86 op de markt. Die auto werd al voorgesteld op de autoshow van New York. Groot zijn de verschillen overigens niet. De voorbumper is aangepast en ook de koplampen zijn nieuw. In het interieur gebruikt Toyota nu luxere materialen. Binnenkort worden
Lees ook:
Ook interessant
-
Meer dan 50% van de Nederlanders overweegt geen Chinese elektrische auto
-
Deze goedkope elektrische sportwagen koop je voor het geld van een Golf
-
Mercedes-AMG verliest langzaam zijn cilinders: de nieuwe GLC Coupé 43 en 63
-
Dit is de duurste elektrische occasion van Nederland
-
De toekomstige Nissan Micra als hot hatch!
-
Is de 911 S/T de duurste, puurste en lichtste Porsche?
-
Je raadt nooit de motor van deze caravan/camper-Volkswagen T1
-
Vaak krassen op je auto? Deze optie voorkomt ze, aldus Elon Musk
-
‘Goedkope’ Chinese concurrent Mercedes G-klasse kan varen!
-
De allereerste hybride is zuinig en koop je voor minder dan een elektrische fiets
-
Kabinet trekt 125 miljoen uit voor waterstof, dit zijn de plannen
-
Review SsangYong Torres – Te bestellen als je ‘m echt wil hebben