Toyota is niet bang en wil nóg meer vermogen uit kleine driecilinder halen
Hoe minder pk’s een motor per liter slagvolume en cilinder draait, hoe betrouwbaarheid hij is. Tenminste, dat is veelal de gedachte die lang niet altijd klopt. Toyota liet met de GR Yaris zien dat het een goede, degelijke driecilinder neer kan zetten met veel vermogen. Maar het lijkt niet te stoppen bij 280 pk.
De 1,6-liter driecilinder genaamd de G16E-GTS is nu al een gewilde aandrijflijn onder liefhebbers en tuners. Zo wist Powertune Australia meer dan 750 pk uit de krachtbron te halen.
Nog meer vermogen uit driecilinder van Toyota
Zo gek gaan de techneuten van Toyota het natuurlijk bij een productieauto niet maken. Maar dat het merk meer pk’s uit de driecilinder wil halen, dat laat hoofdingenieur Naoyuki Sakamoto weten in een interview met het Britse Motor1. “Hopelijk kunnen we een maatregel treffen om het vermogen te verhogen. Uiteindelijk moet de aangepaste motor ook in de productieversie van de Corolla en GR Yaris worden toegepast.”
Toyota gebruikt de krachtbron ook in de GR Corolla TCR-raceauto waar de 1.6 al 20 pk meer levert dan in de GR Yaris. Hoever gaan de Japanners met de driecilinder?
Rijtest Toyota GR Yaris
Ook nu al is de Toyota GR Yaris een superleuke stuurmansauto die zowel indruk maakt op het circuit als daarbuiten. In onderstaande video nemen Autovisie-redacteuren Coen Grutters en Dries van de Elzen je mee in de GR Yaris die het opneemt tegen de Audi RS 3.
Lees ook:
- Hij heeft geen schreeuwerig uiterlijk, maar is ontiegelijk degelijk: deze occasion weet te ontzorgen
- Zo klinkt Toyota’s 700 pk sterke ‘zevencilinder’ Camry
- 305 pk en geen achterbank: Toyota GRMN Corolla is een rijdende maniak voor iedereen die dun genoeg is
- Mazda MX-5 RF vs. Toyota GT86: Betaalbare en betrouwbare "coupés" voor liefhebbers
Ook interessant
-
“De driecilinder lijkt zijn langste tijd te hebben gehad”
-
Nissan Gravite is kleine zevenzitter voor minder dan 6.000 euro
-
Deze betaalbare elektrische auto gaat Renault 5 het leven zuur maken
-
AI-flitsers massaal in de fout: 93 procent van boetes wordt verscheurd
-
Nieuwe BMW 7-serie: 680 pk en bijna 200.000 euro voor de topversie in Nederland
-
Nieuwe trajectcontrole op A7 actief: hier moet je extra opletten
-
Duik in de prijslijst: wat maakt de MG 4 EV Urban anders?
-
Formule 1 in Zandvoort verleden tijd: 450 kilometer van Nederland komt misschien een nieuw circuit
-
America first! Waarom de nieuwe Audi Q7 pas veel later naar Nederland komt
-
Duitser rijdt 2.398 km op één tank met oude Volkswagen-diesel: “Hij verbruikt zo’n 3 liter per 100 km”
-
Zo klinkt Toyota’s 700 pk sterke ‘zevencilinder’ Camry
-
Verslaafd aan plastische chirurgie? Bentley Flying Spur krijgt voor tweede keer facelift
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F04%2F60A7933.jpg)