‘Toyota GT86 krijgt een opvolger’
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F12%2Ftoyota_gt_86_21.jpg)
De Toyota GT86 kun je niet betitelen als verkoopkanon, maar krijgt toch een opvolger. “De GT86 gaat door”, zei Toyota Europe-baas Karl Schlicht tegenover het Britse Autocar.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F12%2Ftoyota_gt_86_18-e1481192170673.jpg)
“We stappen niet uit die business”, aldus Schlicht. “Sportauto’s gaan door fasen [de GT86 verkocht in het begin heel goed – RS], maar onze intentie is om met de auto door te gaan.” De tweede generatie GT86 komt waarschijnlijk volgend jaar of in 2019 op de markt en krijgt een plaatsje in Toyota’s modellengamma onder de aankomende Supra, die momenteel samen met BMW wordt ontwikkeld.
“De Toyota GT86 krijgt een plaatsje onder de aankomende Supra”
Een cabrioversie van de volgende GT86 komt er niet. “We hebben er ook niet een van het huidige model gebouwd”, zegt Schlicht. “Dealers zouden graag zo’n variant willen, maar Toyota heeft zoveel andere prioriteiten dat ik niet denk dat er capaciteit voor is.” Of de nieuwe GT86 in samenwerking met Subaru wordt ontwikkeld, zegt Schlicht niet te weten. “Maar als we het concept van de GT86 willen doorzetten, moeten we dat wel doen.”
LEES OOK: GEFACELIFTE TOYOTA GT86 HEEFT GROTERE SMOEL
Lees ook:
Ook interessant
-
Tesla kleeft al acht weken aan dezelfde laadpaal
-
Lucid loopt weer tegen een probleem aan, roept 1117 auto’s terug
-
Doek valt voor handgeschakelde Mercedes-modellen
-
Een T1 met rupsbanden krijgt een nieuw leven
-
“Elektromodellen Mercedes bijna uitverkocht”
-
Moderne en legendarische Subaru Impreza gaat niet elektrisch
-
De kleintjes doen net niet helemaal mee in het grote BMW M-feest
-
Zoveel kost de moderne Microbus in Nederland, de Volkswagen ID. Buzz
-
Deze offroad 911 is de droom van iedere avonturier
-
Maserati MC20 opent zijn dak
-
Regels voor rijscholen flink aangescherpt om wanpraktijken tegen te gaan
-
Nu al drukste avondspits van het jaar vanwege Hemelvaart