‘Toyota en Tesla werken samen aan goedkope elektrische auto’
Toyota en Tesla zouden voornemens zijn om samen een betaalbare elektro-SUV op de markt te brengen. Naar verwachting rijdt dat model in 2023 al rond.
Dat schrijft het Aziatische Chosun, dat de informatie heeft gekregen van ‘een functionaris uit de Japanse auto-industrie’. De website schrijft dat de twee partijen al een tijdje met elkaar praten om samen een elektrisch platform te ontwikkelen voor een nieuw model. Toyota zou de verantwoordelijkheid nemen voor het platform, Tesla ontfermt zich daarbij over de aandrijflijn en softwaretechnologie.
Japanse markt
Bundelen de twee de krachten, dan kunnen ze een redelijk betaalbare elektro-auto op de markt brengen. Het is voor Tesla bovendien interessant om op die manier de Japanse markt te betreden, want daar zet het op dit moment nog maar weinig voertuigen af. Toyota kan op zijn beurt natuurlijk gebruikmaken van de expertise van Tesla op het gebied van elektro- en softwaretechnologie, waarmee het op dit moment hoge ogen gooit.
Is dit inderdaad het geval, dan lijkt dit de auto te worden die Elon Musk al een tijdje aankondigt. De grote baas van Tesla heeft al meerdere malen, waaronder tijdens de Battery Day van vorig jaar, gezegd in 2023 met een betaalbare elektro-auto te willen komen. Hij gaf toen ook direct een prijs voor een dergelijk model: 25.000 dollar.
Aandelen in Tesla
Een samenwerking tussen de twee partijen klinkt overigens niet zo gek als het lijkt. Toyota en Tesla sloten namelijk al eens de handen. In 2010 gingen ze een samenwerking aan om een elektro-auto te ontwikkelen, maar het verkocht in 2014 al een deel van de aandelen in het bedrijf. In 2017 deed Toyota de overgebleven aandelen in Tesla van de hand. Nog een mooi detail is het feit dat de bekende productiefaciliteit van Tesla in Fremont, Californië, voorheen gebruikt werd door Toyota en General Motors.
Of de geruchten over deze nieuwe samenwerking waar zijn, kunnen we niet zeggen. De twee autogiganten houden de kaken voor nu nog stijf op elkaar, maar wellicht komt daar snel verandering in.
Lees ook:
- Zelfrijdende Tesla nu écht naar Nederland, maar je wordt voor de gek gehouden
- Na bijna 10 jaar is hier het eerste beeldmerk van de Tesla Roadster, maar dat valt behoorlijk tegen
- Tesla heeft gigantisch imagoprobleem in Duitsland: "Driekwart brandt zijn vingers er niet aan"
- Deze Tesla Model Y is duizenden euro's goedkoper, maar mist 18 belangrijke features
Ook interessant
-
Dronken man stapt na 8 glazen alcohol op passagiersstoel en laat auto zelf naar huis rijden
-
Sportieve Magma-lijn van Genesis voor Europa ontwikkeld: “Premiumklanten verwachten hier een performancelabel”
-
Ferrari brengt zeldzame gouden en zilveren munten uit vanaf 350 euro: geen zekere investeringen
-
De motor van deze auto moet iedere 50.000 km gereviseerd worden | Sjoerds Weetjes 491
-
Kleine schades leiden tegenwoordig tot hoge kosten: bij deze auto’s zijn reparaties het duurst
-
Zelfrijdende Tesla nu écht naar Nederland, maar je wordt voor de gek gehouden
-
Dit is de populairste caravantrekker van 2025, maar wij weten een betaalbaarder alternatief
-
Dit stuur wordt per 2027 verboden in China: volgens onderzoek werkt airbag slechter
-
Kun je straks nog autorijden zónder AI aan boord? “Nu zijn die systemen soms nog beroerd”
-
Politievlogger deelt foute tip die je boete van 320 euro kan opleveren: “Dit moet hij rechtzetten”
-
“Japanners, die ooit de Europese markt veroverden, kijken nu toe hoe de Chinezen dat kunstje herhalen”
-
Genesis-modellen dit jaar nog in Nederland, maar pas vanaf 2027 zijn het geen luxe Hyundai’s
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FSchermafbeelding-2019-07-29-om-16.48.15.png)