Skoda Peaq nieuwe elektrische 7-zitter: vanaf 49.990 euro en tot 600 km actieradius
Skoda boekt in Nederland al jaren succes met zijn SUV’s, maar met de nieuwe Peaq legt het merk de lat nog wat hoger. Behoorlijk letterlijk zelfs, want dit wordt een forse elektrische SUV: hoog, breed en lang, met ruimte voor maximaal zeven inzittenden.
De Peaq wordt het nieuwe vlaggenschip van Skoda en krijgt de nieuwste designtaal van het merk mee: Modern Solid. Die stijl kennen we inmiddels van recente modellen en studiemodellen van Skoda. Voorop zit geen traditionele grille meer, maar een donkere kunststof strook die optisch doorloopt in de dagrijverlichting. Bij de Peaq wordt dat aangevuld met twee donkere designelementen in de neus, waardoor de auto net wat stoerder oogt.
Skoda Peaq groter dan een Enyaq
Aan de zijkant valt vooral op dat Skoda niet simpelweg een Enyaq heeft verlengd. Bij de Elroq zagen we eerder dat die dezelfde wielbasis had als de Enyaq, maar dan met een kortere achterkant. Bij de Peaq pakt Skoda het anders aan. De wielbasis is duidelijk groter en komt uit op bijna drie meter.
De auto zelf is 4,87 meter lang en 1,87 meter breed, zonder spiegels gemeten. Dat belooft niet alleen veel ruimte voor passagiers en bagage, maar biedt ook plek aan een groot accupakket.
Meer dan 600 kilometer actieradius
De Skoda Peaq komt er met een accupakket met een brutocapaciteit van 91 kWh. Daarmee moet de elektrische SUV meer dan 600 kilometer op een volle accu kunnen rijden.
De Peaq staat op het MEB+-platform en heeft een 400 volt-boordnet. De versie met het grote accupakket kan snelladen met maximaal 210 kW. Daarmee haalt hij niet het laadniveau van sommige duurdere premium-SUV’s, maar snel genoeg is het alsnog: laden van 10 tot 80 procent duurt 28 minuten.
Er komt ook een versie met een kleiner accupakket van 60 kWh. De officiële actieradius daarvan is nog niet bekend. Deze variant kan snelladen met maximaal 150 kW en is door zijn kleinere accucapaciteit alsnog iets sneller klaar: van 10 tot 80 procent laden duurt 27 minuten. In Nederland is de Peaq voorlopig altijd een achterwielaandrijver. Een uitvoering met twee elektromotoren en vierwielaandrijving bestaat wel, maar komt vooralsnog niet naar ons land.
Vijf of zeven zitplaatsen
De bagageruimte is fors. In de vijfzits uitvoering is er tot 935 liter beschikbaar. Kies je voor de zevenzitter, dan blijft er door de derde zitrij nog 534 liter over. Daar krijg je uiteraard wel twee extra zitplaatsen voor terug.
Prijs Skoda Peaq
De Skoda Peaq wordt gebouwd in Tsjechië. De Nederlandse vanafprijs is inmiddels bekend: de Skoda Peaq 5-zitter kost vanaf 49.990 euro. Wie de Peaq als zevenzitter wil, betaalt 1.190 euro extra. Daarmee komt de vanafprijs van de zevenzits Peaq uit op 51.180 euro.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FScherm%C2%ADafbeelding-2026-06-22-om-16.05.53-e1782138276300.png)