Jesse Busser
Jesse Busser Nieuws 3 apr 2026
Leestijd: 2 minuten

Hier verboden, maar in het buitenland veroorzaken robottaxi’s problemen: 100 auto’s van Baidu gestrand

Baidu is de Chinese tegenhanger van Google en heeft al een paar jaar een vloot robottaxi’s rondrijden. Dat gaat niet altijd goed, want eerder deze week stonden meer dan 100 voertuigen ineens tegelijk stil op drukke wegen.

Het incident speelde zich dinsdagavond af in de Chinese stad Wuhan. Niet alleen het Chinese Baidu heeft wel eens problemen met zelfrijdende taxi’s. In december ontstond chaos in de Amerikaanse stad San Francisco nadat een stroomstoring ervoor zorgde dat meerdere voertuigen van Google’s robottaxi-dienst Waymo strandden.   

Systeemfout bij Baidu legt verkeer stil

De stilgevallen auto’s zijn van de mobiliteitsdienst van Baidu: Apollo Go. Volgens de politie ging het om een storing in het systeem, waardoor de auto’s niet verder reden. Op het hoogtepunt stonden meer dan 100 voertuigen stil, soms op ongelukkige plekken. Het verkeer liep snel vast en de situatie werd onoverzichtelijk.

Handen los en ogen (even) dicht! Ford zet in 2028 grote stap richting autonoom rijden

Toen begonnen de problemen voor Baidu pas. Op sociale media verschenen beelden van robottaxi’s die stil bleven staan met alarmlichten aan. Sommige voertuigen stonden midden op de snelweg stil, wat leidde tot ongelukken. In één geval filmde een bestuurder dat hij achterop een stilstaande robottaxi reed. Later op de dag volgden meer aanrijdingen, maar die werden niet gefilmd.

De robottaxi’s zijn speciaal door Baidu zelf ontwikkelt: dit is de elektrische Apollo. (Afbeelding: Getty)

Een inzittende meldde aan autonieuwssite Wired dat zij samen met anderen ongeveer 90 minuten in de auto vastzat. De robottaxi stopte meerdere keren tijdens de rit en kwam daarna volledig tot stilstand. Contact met de klantenservice van Baidu duurde meer dan een half uur, terwijl het scherm in de auto aangaf dat de gordel vast moest blijven.

Er komt gewoon weer een Nissan GT-R met de legendarische 3,8-liter V6, toch gaat er wat veranderen

Passagiers konden de voertuigen uiteindelijk verlaten en hulpdiensten assisteerden waar nodig. Volgens de politie vielen er geen gewonden. De oorzaak van de storing wordt nog onderzocht. Eind vorig jaar bewees de 23-jarige Riley dat je ook met een grap autonome taxi’s kunt laten stranden.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Het interessantste autonieuws rechtstreeks in je inbox

Meld je aan voor de Autovisie nieuwsbrief, dan praten wij je ieder weekend bij over het interessantste autonieuws.